افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 28 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

وهابی ها داعشی هستند

خطیب جمعه نیویورک، ساعاتی پس از انفجار تروریستی در قطیف، این جنایت را به شدت محکوم کرد و تفکر وهابی سلفی و افکار ابن تیمیه و محمد بن عبدالوهاب را ریشه اصلی و مبنای تروریسم و قتل و کشتار عقیدتی دانست.

 

شیخ طارق یوسف خطیب سنّی مسجد اولوالالباب نیویورک چند ساعت پس از انفجار مسجد شیعیان قطیف عربستان، در واکنش به این جنایت تکفیری‌ها گفت: چگونه است که شخصی به این مرحله می رسد که داخل یک مسجد، خود را منفجر می کند و ده ها تن را می کشد و گمان می کند با این کار به بهشت خواهد رفت و حورالعین با گل به استقبال اش خواهند آمد؟!

 

خطیب نیویورک که با توجه به اختلاف ساعت عربستان با آمریکا، تنها کسی بود که در خطبه جمعه همان روز به انفجار واکنش نشان داد، اظهار داشت: این یک مشکل بزرگ است که باید حل شود. اینها برخاسته از فکر سلفی وهابی و افکار منسوب به ابن تیمیه و محمد ابن عبدالوهاب است. والله هرکس کتب ابن تیمیه و ابن عبدالوهاب را بخواند، بدون تردید کارش به جایی می رسد که تروریست می شود.

 

یوسف افزود: این بچه ها مزدور صهیونیست ها نیستند. از جای دیگر نیامده اند. اینها پرورش یافته همین کتاب های وهابیت هستند. مجموعه کتب ابن تیمیه و ابن قیم و ابن عبدالوهاب؛ و در این دوره هم کتب ابن باز و ابن عثیمیین و العریفی و محمد حسان و حوینی.. و همچنین نوشته های سلمان العوده و عثمان الخمیس.. این کتاب ها بچه ها را تروریست می کند.

 

اینها نوشته اند که شیعیان برای اسلام از یهودیان خطرناکتر اند!.

حامیان ابن عبدالوهاب، داعشی هستند.

 

خطیب نیویورک تاکید کرد: پس هر کسی که از ابن تیمیه دفاع کند، تنفر و بیزاری را در دنیای اسلام ترویج کرده است و هر کسی که از ابن عبدالوهاب و سلفی ها دفاع کند، داعشی است و باید به چشم تروریست به آنها نگاه کنیم. شیوخی که شیعیان را تکفیر و لعن می کنند یا آنها را نجس می پندارند، تروریست هستند. الان سلمان العوده مدعی شده که جنیان به او گفته اند که شیعیان از یهود هم خطرناک تر اند! یعنی به انسان ها اکتفا نکرده و برای تکفیر شیعیان سراغ جنیان رفته است.

 

یوسف افزود: سعودی‌ها برای حمله به یمن به همه رشوه دادند. درباره رهبر حوثی ها دروغ و اکاذیب منتشر کردند. خواستند ایران را دشمن اصلی مسلمانان وانمود کنند. در حالی که ایران همان شیعه است و شیعه همان علی (ع) است. پس اینها اهل بیت (ع) را هدف قرار داده اند.

 

راه حل مشکل تروریسم، ریشه‌کنی وهابیت است.

 

وی در ادامه با صدایی گرفته گفت: آیا اتفاقی که امروز در مسجدی در قطیف رخ داد و نمازگزاران را در روز ولادت امام حسین [ع] در حال عبادت به خاک و خون کشید، ناگهانی و بی مقدمه بود؟! تاریخ تکرار می شود. مساله کینه آنها از اهل بیت است. مردم حتی در سالروز ولادت سرور جوانان اهل بهشت هم امنیت ندارند. حل این مشکل بزرگ جز با ریشه کنی تفکر سلفی، تفکر وهابی، تفکر ابن تیمیه و ابن عبدالوهاب امکان پذیر نیست. باید این تفکر ریشه کن شود و خاندان سعودی که این فکر را رواج می دهد، برکنار شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار