افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 13 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

ولسی جرگه: ناامنی بزرگترین مشکل مردم است

اعضای ولسی جرگه ناامنی را عامل بزرگ مشکلات در مناطق شان عنوان کرده و از حکومت تقاضا کردند تا هر چه زود تر تدابیری را برای ختم وضعیت کنونی روی دست گیرد.

 

.شماری ازاعضای ولسی جرگه در اجلاس روز گذشته با بیان مشکلات وناامنی ها ولایات شان، خواهان اقدامات جدی ازسوی حکومت دراین زمینه گردیدند.

 

ناامنی، بیکاری، متوقف شدن پروژه های انکشافی، مسدود شدن جاده های عمومی و عدم رسیدن خدمات در بخش های زراعت، صحت و تعلیم و تربیه برای مردم از شکایاتی بودند که اعضای ولسی جرگه در اجلاس عمومی روز گذشته بیان کردند.

 

آنان که به تازه گی از رخصتی های تابستانی برگشته اند، در مورد مشکلات مناطق و خواست موکلین شان در موارد مختلف به جلسه توضیحات دادند.

 

آنان ناامنی را عامل بزرگ مشکلات در مناطق شان عنوان کرده و از حکومت تقاضا کردند تا هر چه زود تر تدابیری را برای ختم وضعیت کنونی روی دست گیرد.

 

عبدالرحمن رحمانی یکی از اعضای این جرگه گفت: اسناد موجود است که در این ناامنی ها مسوولان حکومتی دست دارند.

“اگر اینرا محکم بگیریم که داعش را کی می آورد بالایش اسناد پیش می کنیم که کی ارتباط دارد، وزرای کابینه تان، والیان، قوماندان های امنیه و قول اردوی تان ارتباط دارد و معامله می کند، خو قبول نمی کنید سوگند می کنم که اسناد دارد ملت همین حالا از یک ولایت به ولایت دیگر دیسانت می شود.”

 

اخیراً عبدالله عبدالله رییس اجرائیه نیز گفت: افرادی در داخل حکومت وجود دارد که در ناامنی و ایجاد بی نظمی در نظام، دست دارند.

 

عبدالله همچنان گفت: تلاش ها جریان دارد تا این اشخاص شناسایی شده و با آنان برخورد قانونی صورت گیرد.

 

برخی اعضای ولسی جرگه اینرا نیز گفتند که در برخی مناطق طالبان مسلح و گروه دولت اسلامی معروف به داعش دست به آتش زدن خانه ها و کشتار مردم زده و حتی محدودیت های را بالای باشنده گان محل وضع نموده است.

 

عبدالغفار نماینده مردم ننگرهار در ولسی جرگه نیز به برخی مشکلات مردم در آن ولایت اشاره کرده چنین گفت:

“در برخی مناطق شینوار و کنر نا امنی زیاد است و این آهسته آهسته به دیگر مناطق سرایت می کند، خصوصاً داعش که در این شب و روز در این ساحه قوت گرفته و مردم را مجبور به مهاجرت کرده است مردم را با بمب انفجار دادند اگر بداند که یک شخص مخالف شان است فوراً وی را بازداشت کرده یا حلال می کند و یا با بمب منفجر می سازد.”

 

شماری از نماینده گان با اشاره به مشکلات و وضعیت فعلی از هلمند، ننگرهار، فاریاب، سرپل، کنر، بدخشان و شماری از ولایات دیگر منحیث مناطق ناامن یاد آوری کردند.

 

آنان از نیروهای امنیتی انتقاد کردند که با وجود داشتن تجهیزات نمی توانند وضعیت را در منطقه کنترول نمایند.

 

عبدالروف ابراهیمی رییس ولسی جرگه گفت که تمام شکایات و خواست های اعضای ولسی جرگه را جمع آوری کرده و آنرا با ارگان های مسوول شریک می سازد.

 

وی این را نیز گفت که این مشکلات از حدود یک سال به این طرف چند برابر افزایش یافته است.

از سوی دیگر افضل امان رییس اوپراسیون وزارت دفاع می گوید: هم اکنون در دوازده ولایت عملیات تصفیوی بر علیه مخالفان مسلح جریان دارد و راه اندازی این عملیات ها نتایج خوبی را در پی داشته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار