افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 3 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

ولسی جرگه دچار داعش هراسی شد!

ولسی جرگه

اعضاء ولسی جرگه از اوضاع امنیتی و تشدید جنگ در سال آینده در کشور به شدت ابراز نگرانی کردند.

نماینده گان هشدار دادند ­اگر دولت افغانستان همین حالا دست به کار نشود، آینده خطرناکی در انتظار افغانستان خواهد بود.
عبدالرووف ابراهیمی، رییس ولسی جرگه در نشست روزگذشته ­گفت ­پیش‌بینی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ­افغانستان در سال آینده سوریه دوم می‌شود.
ابراهیمی افزود: کشورهای همسایه جلساتی برگزار­ می‌ کنند و برنامه‌های پیش‌گیرانه دارند تا از قلمرو خود دفاع کنند. آنان برای جلوگیری از نفوذ داعش آماده می شوند­تا جنگ را در افغانستان تشدید کنند. دولت افغانستان و خاصتاً دستگاه های امنیتی از کنار این مسئله به ساده گی عبور می‌کنند، این برای مردم سوال برانگیز است.
رییس ولسی جرگه ­از دولت ­ خواست تا در این زمینه برخورد مسئولانه داشته باشند.
به گفته وی، حضور بیش از حد تروریست ها­ در ولایات بدخشان، ارزگان، زابل و کندز نشان می‌دهد ما سال آینده شاهد خونین ترین جنگ‌ها خواهیم بود.
نماینده گان ولسی جرگه ­پس از آن در مورد اوضاع امنیتی سال آینده ابراز نگرانی کردند که نشست سه جانبه روسیه، چین و پاکستان در مسکو در مورد افغانستان برگزار شد. در این نشست هیچکس از افغانستان دعوت نشده بود.
بر اساس دیدگاه‌ کارشناسان، انتقال جنگ و تروریستها­ به شمال افغانستان یک پلان­ بین المللی است که در حال اجرا شدن است؛ از همین رو، تعدادی از وُلسوالی های ولایات بدخشان، کندز، سرپل و برخی ولایات دیگر در کنترول کامل تروریست ها قرار دارد­و هیچ‌گونه عملیات برای بازپس‌گیری آن انجام نمی‌شود.
عبدالولی نیازی، دیگر عضو ولسی جرگه می‌گوید باوجود درخواست‌ها از ­نهاد های امنیتی هیچ‌ اقدامی در راستای پاکسازی وُلسوالی های یمگان و وردوج بدخشان صورت نمی‌گیرد.
نیازی افزود: زمستان فرصت خوبی برای حکومت است تا تروریستها را سرکوب کند. اگر حکومت توجه نکند باآمدن موسم گرما تروریستها­ از کشورهای مختلف در بدخشان تجمع خواهند کرد. حکومت نباید این فرصت را از دست بدهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار