افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 31 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

ولسی جرگه خواهان تجدید نظر در برنامه امریکا در افغانستان

یک روز پس از انتقاد سخت جان مککین سناتور امریکایی از پالیسی رییس جمهور امریکا در قبال افغانستان هیئت اداری ولسی جرگه از این کشور می خواهد تا در پالیسی و چگونگی کمک های نظامی اش به افغانستان تجدید نظر کند.

 

محمد نذیر احمدزی معاون دوم این جرگه روز گذشته گفت، امریکا بخاطری باید در پالیسی و کمک های نظامی اش تجدید نظر کند که افغانستان با یک پدیده جدید بنام داعش درگیر جنگ بوده و تهدید نیز بیشتر شده است:

 

” ما خواهان تجدید نظر در برنامه امریکا در افغانستان هستیم، چون زمانیکه قرارداد بی اس ای صورت گرفت داعش در افغانستان وجود نداشت و داعش یک پدیده نو بمیان آمده و ما خواهان کمک های بیشتر هستیم و هر قدر زودتر که میشود به افغانستان کمک در بخش هوایی و سلاح ثقیله را بکند. “

 

وی با اشاره به اظهارات جان مککین تایید کرد که مشکلات هنوزهم در افغانستان وجود دارد و باید به آن توجه گردد.

 

به تازه گی جان مککین سناتور امریکایی گفته است به نسبت تمرکز محدود امریکا در افغانستان حکومت این کشور مجبور شده است تا از روسیه خواهان تجهیزات نظامی گردد.

 

هرچند تا حال حکومت افغانستان در این مورد چیزی نگفته است اما پیش از این ریاست جمهوری اعلام کرده بود که چشم براه کمک های از سوی روسیه هستند که در بخش قوت های هوایی و سلاح های ثقیله با جانب افغانستان تعهد کرده بود.

 

 

 

افغان تلکس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار