افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 29 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

ولسی جرگه خواستار خروج امریکا از افغانستان شد

ولسی جرگه افغانستان

نماینده گان ولسی جرگه در واکنش به سی‌و‌هشتمین سالگرد حمله شوروی به افغانستان اعلام کردند که نیروهای امریکایی و ناتو نیز باید مانند ارتش شوروی سابق از کشورمان اخراج شوند.

تعدادی از نماینده گان ضمن محکومیت حمله ارتش شوروی سابق به افغانستان در سالروز آغاز این حمله، از رهبران سیاسی کشور خواستند تا زمینه خروج نیروهای خارجی از افغانستان را فراهم کنند.

برخی از اعضای ولسی جرگه اعلام کردند آتش جنگی که 38 سال پیش در نتیجه حمله ارتش شوروی سابق به افغانستان شعله‌ور شد هنوز ادامه دارد.

نماینده گان ولسی جرگه با اشاره به حضور نظامی امریکا تاکید کردند که مردم افغانستان هرگز دوست ندارند در سایه حضور نیروهای خارجی زنده گی کنند.

این نماینده گان تصریح کردند ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان هیچ سودی ندارد و نیروهای امریکایی باید هرچه سریعتر خاک افغانستان را ترک کنند.

آنها حضور نیروهای خارجی را عامل اساسی جنگ در کشور عنوان کرده و از امریکا خواستند تا به مردم افغانستان اجازه دهد که دولت مورد نظر خود را تشکیل دهند.

اعضای ولسی جرگه خاطرنشان کردند اگر نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند مخالفان مسلح دولت توجیهی برای ادامه جنگ و خشونت در کشور نخواهند داشت.

نماینده گان افغان تنها راه حل بحران افغانستان را خروج نیروهای خارجی از کشور دانسته و خواستار ادامه گفت‌وگوهای صلح دولت با مخالفان مسلح شدند.

 

 1. Ali Wafa :

  نمایندگان کشور کاملا درست وبجا گفتن تا وقتی آمریکا در کشور مان باشد وضعیت همینطور است پس بودن آمریکا هیچ سودی ندارد

 2. Ahmadnawid Mohamadi :

  این خو یک واقعیت است که باحضور نیروهای امریکایی وغربی ها اتش جنگ دروطن ما شعله ورتر مبشود اما اگر نیروهای خارجی ازوطن ما اخراج گرده دوباره تمام ملیتها باهم یکدست ومتحد میگردند همان است که بعد ازخروج نیروهای خارجی یک دولتومتحد وقوی به وجود می ایندپیشنهاد ولسی جرگه درین مورد قابل تایید اکثریت مردم افغانستان است

 3. Mohammad Yasin Yosofi :

  … قد مادر خود خوردن

 4. Kamil Nateq :

  یعنی تسلیم دادن قدرت به زاده های کور ملاعمر همانا قاتل مردم افغانستان

 5. Ali Wafa :

  همه با هم مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل مرگ بر منافقین

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار