افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 10 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

ولسوال نام نهاد طالبان درلغمان کشته شد.

 محمد نعمان عاطقی،سخنگوی قول اردوی ۲۰۱ سیلاب درشرق کشور، گفته است که نیروهای افغان وناتو بامداد امروز عملیاتی را به منظور جستجوی یک گروهی شورشیان درولسوالی علی شینگ این ولایت راه اندازی کردند که درنتیجۀ آن ۱۰ شورشیان به شمول سه فرمانده آنان که خدای، حمکت الله، صفی الله و یک ولسوال نام نهاد طالبان به ملا حضرت کشته شده اند.

وی افزود: «این عملیات ساعت سه و سی دقیقۀ بامداد امروز هنگامی آغاز شد که این شورشیان می خواستند که ماین های کنارجاده را درولسوالی علی شینگ کارگذاری کنند و راۀ این ولسوالی را مصدود سازند.»

وی می افزاید که شورشیان درجریان این عملیات با نیروهای افغان درگیری شدند و درگیری برای دو ساعت ادامه داشت و چندین شورشی دیگر ازمحل رویداد فرار کردند.

آقای عاطفی گفته است که ملا حضرت یکی از فرمانده مشهور طالبان بود که پیش ازاین نیز درچندین حملات هراس افگنانه دراین ولایت دست داشت.

وی گفت: «بربیناد گزارش استخباراتی ما و اسناد به دست آمده درجریان این عملیات، این شورشیان در پاکستان برای مدت سه ماه آموزش دیده بودند و به خاطر راه اندازی حملات هراس افگنانه درولسوالی علی شینگ و دیگربخش های این ولایت بازگشته بودند.»

وی افزود که درجریان این عملیات به نیروهای افغان، ناتو و غیرنظامیان آسیب نرسیده است.

درهمین حال، آیسف امروز درخبرنامۀ گفته است که درجریان یک عملیات مشترک نیروهای افغان وناتو دراین ولایت چندین شورشی کشته شده اند.

آیسف درخبرنامه گفته است که این عملیات در ولسوالی علی شینگ این ولایت به منظور بازداشت یک فرمانده طالبان راه اندازی شده بود که درنتیجۀ آن چندین شورشی کشته شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار