افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 17 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

ولسوالی کوهستانات سرپل تحت کنترول مخالفین مسلح

مخالفین مسلح دولت هم اکنون ولسوالی کوهستانات سرپل را در اختیار داشته و در مناطق چون بغاوی، شیرم‌ها و در مسیر راه ولسوالی صیاد و ولایت فاریاب دست به ناامنی زده و افراد ملکی را به قتل می‌رسانند.

 

برخی از اعضای شورای ولایتی سرپل از افزایش ناامنی ها و تهدید مسلحانه افراد ملکی توسط مخالفین مسلح دولت در مناطق مختلف این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند.

این اعضای شورای ولایتی سرپل مدعی اند که مخالفین مسلح دولت هم اکنون ولسوالی کوهستانات سرپل را در اختیار داشته و در مناطق چون بغاوی، شیرم‌ها و در مسیر راه ولسوالی صیاد و ولایت فاریاب دست به ناامنی زده و افراد ملکی را به قتل می‌رسانند.

 

حسین مجاهد زاده عضو شورای ولایتی سرپل گفت که ناامنی ها در این ولایت رو به افزایش بوده و دولت باید برای جلوگیری آن عملیات نظامی را راه اندازی کند.

 

آقای مجاهد زاده در مورد به نا امنی های موجود در سرپل گفت:

 

“مناطق بغاوی ولایت سرپل، ساحات شیرم ها و همچنان تمامی مناطق مربوط به ولسوالی کوهستانات در اختیار مخالفین مسلح دولت بوده و آنان دست به ناامنی می‌زنند.”

 

با این حال عبدالقیوم باقی زوی قوماندان امنیه ولایت سرپل با وجودیکه ناامنی های موجود در این ولایت را پذیرفته اما علاوه می‌کند که سطح فعالیت مخالفین مسلح دولت نسبت به گذشته به مراتب کاهش یافته و آنان در صدد پاکسازی و تصفیه مناطق تحت کنترول مخالفین هستند.

 

آقای باقی زوی گفت که در ماه های آینده ولسوالی کوهستانات را از وجود مخالفین مسلح دولت پاکسازی نموده و نیروهای بیشتر نظامی را در این منطقه مستقر خواهند ساخت.

 

باقی زوی در رابطه گفت:

 

“ما فعالیت مخالفین را کاهش داده ایم و برای پاکسازی ولسوالی کوهستانات ولایت سرپل برنامه مشخص را داریم که شما شاهد تطبیق این برنامه و راه اندازی عملیات خواهید بود.”

 

باشنده‌گان ولایت سرپل می‌گویند: بر علاوه اینکه مخالفین مسلح دولت در مناطق شان دست به ناامنی زده و مانع رفتن اطفال به مکاتب می‌شوند، در عین حال آنان از مردم عُشر جمع آوری می‌کنند.

 

در حالی مقامات امنیتی سرپل می‌گویند که در جریان چند ماه آینده ولسوالی کوهستانات را از وجود مخالفین مسلح دولت پاکسازی خواهند کرد که حدود دو ماه قبل مخالفین مسلح دولت توانستند در جریان سه روز این ولسوالی را تصرف کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار