افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 22 فوریه , 2016 لینک کوتاه خبر :

ولسوالی قوش تیپه جوزجان در خطر سقوط

شماری از باشنده‌گان ولسوالی های درزآب و قوش تیپه می گویند، مخالفین مسلح دولت در این دو ولسوالی حضور گسترده داشته و قصد حمله بالای این دو ولسوالی را دارند.

شیر علی یکتن از قوماندانان محلی در ولسوالی قوش تیپه می‌گوید، اگر دولت توجه نکند این دو ولسوالی به زودی به دست مخالفین مسلح دولت سقوط خواهد کرد.

وی گفت:

“یک عملیات وسیع اگر راه اندازی نشود زور پولیس و اردو به مخالفین نمی‌رسد. مخالفین از همه طرف کمک خواستند و از همه جا به کمک آنها آمدند تعداد شان بسیار زیاد است.”

شیر علی هُشدار داد در صورت که بشکل فوری و با تمام نیرو، جلو این پیشروی گرفته نشود، گروه داعش نیز در این مناطق حضور پیدا خواهد کرد.

اما رضا رضایی سخنگوی لوای اول قل اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال می‌گوید که آنها همین حالا عملیاتی را بخاطر سرکوب مخالفین براه انداخته اند که بزودی در این محل پیشروی خواهند کرد.

آقای رضایی گفت:

” ما همین اکنون پیشروی داریم و در مناطق چقمه چوقور رسیدیم بخیر در این عملیات موفق می‌شویم. هیچ تشویشی دیده نمی‌شود مردم مطمئن باشند.”

اما شمار زیاد مردم محل می‌گویند که مخالفین مسلح دولت در حال حاضر غیر از مرکز در تمام نقاط ولسوالی های قوش تیپه و درزآب مستقر شده و حاکمیت دارند.

به گفته آنان دامنهء جنگ در حال حاضر به مناطق قوش تیپه رسیده و خالفین کسانی را که به این مناطق سفر می‌کنند به شدت نظارت و تلاشی می‌کنند.

مسئولان نیز تائید می‌کنند که از سه روز به این طرف شورشیان، حد اقل سه سرباز
اردو را به شکل فجیع در قوش تیپه سر بریدند.

اما طالبان تا هنوز در این مورد اظهار نظر نکرده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار