افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 4 آگوست , 2015 لینک کوتاه خبر :

ولسوالی المار ولایت فاریاب به تصرف نیروهای امنیتی درآمد

دریک رویداد دیگر طی 24 ساعت گذشته حدود 20 قریه در مربوطات ولسوالی قیصار از کنترول طالبان بیرون شده است.

 

به گفته مقام های اردوی ملی، منطقه مهم قرایی در ولسوالی المار ولایت فاریاب دیروز از کنترول طالبان خارج شد.

 

جگرن محمد رضا رضایی سخنگوی لوای اول پیاده در فاریاب اظهارداشت که در جریان تصرف قرایی در اثر حمله طیاره های قوای هوایی کشور7 شورشی طالب کشته شدند:

 

” صبح امروز نیروهای امنیتی شامل عملیات شمشیر7 پیشروی های خود را به منظور تصرف منطقه قرایی آغاز کردند که خوشبختانه حوالی ساعت 10 بجه امروز داخل بازار قرایی شدند و بازار را کاملاً به تصرف خویش درآوردند.

 

مخالفین مسلح دولت صرف در ارتفاعات کوه ها سنگر گرفتند و به مقابل نیروهای امنیتی در حال جنگ هستند. طیارات هیلیکوپتر اردوی ملی یکی از مواضع مستحکم شان را مورد هدف قرار دادند که یک میل سلاح دهشکه طالبان تخریب شد و 7 نفری که در آن جا بودند و سرسختانه میجنگیدند خوشبختانه آنها هم کشته شدند. ”

 

آقای رضایی افزود، دریک رویداد دیگر طی 24 ساعت گذشته حدود 20 قریه در مربوطات ولسوالی قیصار از کنترول طالبان بیرون شده است:

 

” طی 24 ساعت گذشته خوشبختانه نیروهای امنیتی مستقر در ولسوالی قیصار و بالخصوص پولیس محلی و مردمی که که تحت رهبری وکیل منتخب مردم فاریاب در پارلمان محترم فتح الله خان بیشتر از 20 روستا را درجنوب ولسوالی قیصارکه دوهفته قبل به تصرف طالبان درآمده بودبه دست آروده، تصفیه وتلاشی کردند. ”

 

وضعیت امنیتی درفاریاب زمانی وخیم شده که طالبان مسلح حملات گروهی و تهاجمی خودرا ازمدت یکاه بدینسو در نقاط مختلف این ولایت آغاز کرده و ساحات زیادی را به تصرف خویش درآوردند.

 

با این حال باشنده گان ولایت فاریاب نیزنگرانی خویش را در مورد افزایش نا امنی ها ابراز نموده و از دولت میخواهند تا هرچه زود ترامنیت و آرامش را در ولایت شات تامین نماید.

 

دوتن ازباشنده گان شهر میمنه و ولسوالی گرزیوان فاریاب گفتند:

 

” نام من سخی یکی از باشنده گان شهر میمنه. درین روزها وضعیت امنیتی فاریاب بسیار وخیم و نگران کننده است. خواست ما منحیث یک باشنده شهر میمنه از نیروهای امنیتی این است که در راستای بهبود وضعیت امنیتی توجه بکنند. ”

 

” محمد سلیم آثم مدیر لیسه ذکرتکابشان ولسوالی گرزیوان. فعلاً مردم در تشویش است اگر وضعیت به همین منوال ادامه پیدا بکند شاید گرزیوان سقوط بکند. چنانچه قریجات کیکاووس، پریش، قزاق شش قره و قسمتی بزرگی ازقریه تگابشان وقلیشان در ولسوالی گرزیوان مکمل به تصرف طالبان میباشد. ”

 

این درحالیست که با وخیم شدن وضعیت امنیتی معاون اول ریاست جمهوری عصر دیروز با صدها تن از نیروهای امنیتی وارد فاریاب شد. سخنگوی لوای اول پیاده میگوید، با آمدن آقای دوستم معاون اول ریاست جمهوری، صلح وامنیت در سطح فاریاب تامین خواهد شد:

 

” درین جا معاون صاحب اول تشریف آورده اند با مردم و نیروهای امنیتی صحبت های داشتند. و هدف از سفرمعاون صاحب اول هم همین است که ازوضعیت امنیتی فعلی فاریاب بررسی بکنند بالخوص وضعیت ولسوالی های المار، قیصار و غورماچ. با آمدن جناب محترم دوستم صاحب یک تغیرات مثبتی در آلمار، قیصار و غورماچ به وجود خواهد آمد. “

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار