افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 20 اکتبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

وقوع یک حادثه خونین در جاده تهران- قم/20 پناهجوی افغان کشته شده اند

مقام‌های ایرانی می‌گویند که در یک رویداد ترافیکی در جاده تهران- قم ۲۰ پناهجوی افغان کشته و ۱۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند، این رویداد هنگامی رخ داد که سه موتر در نزدیکی شهر تهران باهم برخورد کردند.

 

این مقام‌ها می‌افزایند که تمامی این افراد کشته و زخمی شده بگونۀ غیرقانونی از افغانستان وارد ایران شده بودند و گفته میشود که این پناهجویان قصد رفتن به کشورهای اروپایی را داشتند.

 

مقامهای پولیس ایران میگویند که این حادثه در نتیجه برخورد یک موتر مسافربری حامل پناهجویان افغان با یک موتر تیز رفتار و یک موتر باربری در جاده قُم – تهران روی داد.

 

اردشیر جمشید راد فرمانده پولیس راه استان قم ایران اظهارداشت: “براساس گزارش بازرسان پولیس علت وقوع این حادثه سبقت موتر مسافربری از سمت چپ بوده است”.

 

ایران به یکی از مسیرهای اصلی پناهجویان افغان برای رسیدن به ترکیه و سپس کشورهای اروپایی تبدیل شده است.

 

درهمین حال وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان با انتشار خبرنامه‌ای اظهارداشته است که کارمندان این وزارت به محل اعزام شده‌اند تا موضوع را از نزدیک بررسی کنند.

 

گفتنی است که شهدا و مجروحان حادثه اسناد اقامتی نداشته‌اند و مجروحان به شفاخانه‌های بهشتی شهر قم انتقال داده شده‌اند.

 

این درحالی است که شماری از پناهجویان افغان که از راه‌های خطرناک بگونه قاچاق به مرز کرواسیا با هنگری رسیده‌اند می‌گویند که با سرد شدن هوا سفر به کشورهای اروپایی بسیار دُشوار شده است.

 

سمیع پناهجوی افغان گفت: “مرز هنگری به روی پناهجویان بسته شده است پس من از سازمان ملل و اتحادیه اروپا می خواهم که لطفا به داد ما برسند. ما درمانده‌ایم و چیزی از دست ما برنمی آید.”

 

از سوی دیگر ترکیه از بازداشت شش تن در پیوند با غرق شدن شماری از پناهجویان افغان و سوری در این کشور خبر می‌دهد.

 

درهمین حال مقام‌های پولیس ترکیه می‌گویند که شش قاچاقبر انسان را در پیوند با جان باختن ۱۲ پناهجوی افغان و سوری بازداشت شدهاند که قایق حامل آنان به روز شنبه هنگام رسیدن به یونان در آبهای ترکیه غرق گردید.

 

در میان جان باختگان غرق شدن این قایق چهار کودک نیز حضور دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار