افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 24 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

وعده های پوچ غنی به مردم داغدار…

شاه حسین مرتضوی

سخنگوی رییس جمهورگفت: نیرو‌های امنیتی افغانستان نمی‌گذارند فعالیت دشمنان کشور گسترش یابند و آنها را نابود خواهند کرد!!
شاه حسین مرتضوی با بیان اینکه اکنون 20 شبکه تروریستی بین‌المللی در افغانستان فعالیت دارند، افزود: با توجه به مشکلات امنیتی، اکنون عساکر بخاطر مقابله با تروریستان سرزنش نمی‌شوند و باید گفت که در روز‌های اخیر بیشترین ضربه را به دشمن وارد کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: اکنون رویکرد دشمنان مردم افغانستان تغییر کرده و با حمله به مساجد، علما، رسانه‌ها و ملکیان می‌خواهند فضای وحشت را ایجاد کنند تا از این طریق اراده مردم را نابود کنند.
او با بیان اینکه نیرو‌های امنیتی با قاطعیت تمام و حمایت مردم در سرکوب دشمنان تردید نمی‌کنند، توضیح داد: اردوی ملی یکی از ستون‌های دولت بوده است.

شاه‌حسین مرتضوی با تأکید بر اینکه مردم افغانستان اتحاد خود را حفظ کنند، گفت: ما در مرحله حساس قرار داریم و باید این مرحله را نیز بگذرانیم و اجازه تحمیل اهداف دشمنان را به خود ندهیم.

مرتضوی با اشاره به سفر رییس جمهور اشرف غنی به ولایت بلخ جهت بازدید از قربانی‌های حادثه لوای 209 شاهین اظهار داشت: طی این سفر به طور اضطراری نشستی با حضور مقامات ارشد دولت برگزار شد و راپور این رویداد در اختیار رییس جمهور قرار گرفت.

وی گفت: در این نشست رسیده‌گی به زخمی‌ها، انتقال شهدا و تعین کمسیون برای تکریم شهدا و بررسی چگونگی وقوع این رویداد خونین ازمواردی بود که توسط رییس جمهور ابلاغ شد.

سخنگوی ریاست جمهوری با بیان اینکه بررسی این رویداد از درخواست های مردمی است، تصریح کرد: بر اساس فرمان رییس جمهور به وزارت دفاع، تمام لوا‌های اردوی ملی تحت تدابیر شدید امنیتی قرار می‌گیرد.
شاه‌حسین مرتضوی با اشاره به آمار شهدا و زخمی‌های لوای 209 شاهین توضیح داد: در حالیکه آمار تلفات از سوی وزارت دفاع بیش از 100 نفر اعلام شده، اما تاکنون آمار دقیق آن معلوم نیست و نیاز به بررسی دارد، زیرا هویت تعدادی از شهدا نامعلوم بوده و برخی‌ها نیز صحنه جنگ را ترک کردند.

مرتضوی در پایان سخنان خود تأکید کرد: نیرو‌های امنیتی افغانستان نمی‌گذارند فعالیت دشمنان این کشور گسترش یابند و آنها را نابود خواهند کرد!!

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار