افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 22 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

وعده ناتو به سربازان افغانستان

نمایندۀ وِیژه ناتو در افغانستان گفت: برای آن دسته از نیروهایي كه بعد از كاهش تعداد نیروهای ارتش و پلیس افغان در سال 2014 میلادی ، كار خدمت در این نیروهای ملی را از دست دهند ، زمینۀ كار جدید فراهم می شود!!

‘سایمن گاس’ روز شنبه در مصاحبه ای با یكی از رسانه های کشور افزود: تعداد نیروهاي ملي افغان ، تا پایان سال جاري میلادي به ٣٥٢ هزار نفر افزایش خواهد یافت و زمانی كه تصمیم به كاهش گرفته شود، این رقم به تدریج و طی یك روند زمانی كاسته خواهد شد.

وی گفت: بعد از سال ٢٠١٥ با در نظر گرفتن و ملاحظات وضعیت امنیتي افغانستان ، پروژه كاهش تعداد نیروهاي ملي افغان آغاز و تا سال ٢٠١٧ به پایان خواهد رسید.

سایمن گاس تصریح كرد: تصمیم در این مورد و راهكارهای لازم برای آن در نشست وزراي سازمان پیمان آتلانتیك شمالی ‘ ناتو’ در نشست شیكاگو در ماه آینده اتخاذ خواهد شد.

وی اظهار داشت: بعد از خروج نیروهای ناتو و آیساف از افغانستان ماموریت جدید مشورت و ارائه آموزش های لازم به نیروهاي افغان خواهد بود.

نماینده ویژه ناتو در افغانستان در مورد میزان حمایت مالی این سازمان از نیروهاي نظامی افغان بعد از سال ٢٠١٤ میلادي گفت: جامعۀ جهاني سالانه چهار میلیارد و یكصد میلیون دلار برای تامین هزینه های ٢٣٠ هزار سرباز افغان كمك خواهد كرد.

نشست رؤساي جمهوری كشورهاي عضو سازمان ناتو و افغانستان در مورد افغانستان ، اول خرداد سال جاری در شیكاگوی آمریكا برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار