افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 28 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

وضعیت نگران کننده زخمیان حادثه دیروز کابل

حمله انتحاری کابل (15)

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس به نقل از مسؤولان وزارت صحت عامه، وضعیت صحّی بسیاری از زخمیان حملۀ انتحاری روز گذشته نگران کننده است.
مسؤولان وزارت صحت عامه می‎گویند که بسیاری از زخمیان حملۀ انتحاری مرگ بار روز گذشته در نزدیکی شفاخانۀ جمهوریت و تعمیر پیشین وزارت امور داخله در کابل، به شفاخانۀ ایمرجنسی انتقال داده شده اند.
به گفتۀ آنان، وضعیت صحّی بسیاری از آنان نگران کننده است.
تصویرهای نشر شده از داخل این شفاخانه، نشان می دهند که شمار زخمیان آن قدر زیاد است که هیچ بستر خالی در این شفاخانه نمانده است و داکتران، زخمیان را در صحن این شفاخانه تداوی می کنند.
محب الله زیر، مسؤول طب معالجوی وزارت صحت عامه اما می گوید که شفاخانه های دولتی برای تداوی زخمیان بسیج شده اند و به آنان رسیده گی می کنند: یک تعداد زخمی ها وضعیت شان بسیار وخیم بود که همه زیر تداوی جدی قرار گرفت. یک تعداد هم متوسط بود.
از سویی هم، شماری از زخمیان این رویداد، شدت این انفجار را بسیار زیاد می گویند: شدت انفجار بسیار زیاد بود؛ ما در داخل دفتر کار می کردیم که یک صدا آمد، دیگر نفهمیدم، وقتی بیرون آمدم، دیدم همه جا گرد و خاک است.
در همین حال، شماری از نزدیکان قربانیان این رویداد، می گویند که بسیاری از کسانی که در این حمله کشته و یا زخمی شده اند ملکیانی هستند که برای حل مشکلات شان به ریاست پیژنتون وزارت امورداخله – که در تعمیر پیشین وزارت داخله قرار دراد – رفته بودند.
زنان و اطفال نیز در میان زخمیان این رویداد استند.
با این همه، گفته می شود شماری از جان باخته گان و زخمیان این رویداد، به شفاخانۀ چهارصد بستر سردار داوود خان انتقال داده شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار