افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 20 ژوئن , 2013 لینک کوتاه خبر :

وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان درشورای امنیت بررسی شد.

شوراي امنيت سازمان ملل روز پنجشنبه با حضور نماينده ويژه سازمان ملل در افغانستان و نماينده دايم افغانستان براي بررسي وضعيت آن كشور تشكيل جلسه داد كه در جريان آن مساله افتتاح دفتر طالبان در قطر و تهديد تروريسم در آن كشور مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

در اين نشست علني يان كوبيس نماينده ويژه سازمان ملل در افغانستان از ادامه تهديد تروريستي در افغانستان ابراز نگراني كرد و گفت: بدون ترديد نياز جدي براي ادامه كمك بين المللي به دولت مركزي افغانستان وجود دارد.
نماينده ويژه سازمان ملل در افغانستان بر آمادگي سازمان ملل براي كمك به فرايند گفتگوهاي داخلي در افغانستان و بازگرداندان ثبات به آن كشور تاكيد كرد.
وي با اشاره به جنجال بر سر موضوع گشايش دفتر طالبان در دوحه قطر ابراز اميدواري كرد كه جدال بر سر اين مساله بزودي پشت سرگذاشته شود.
روز چهارشنبه، حامد كرزي، در واكنشي تند به گشايش دفتر طالبان در دوحه اعلام كرده بود كه بر خلاف اظهارات روز قبل وي، نمايندگان دولت افغانستان در مذاكرات با طالبان در دوحه شركت نخواهند كرد.
رئيس جمهورکشورمان،حامدکرزی همچنين با تاكيد روي اين مسلئه كه در رفتار و گفتار آمريكا نسبت به مذاكرات صلح با طالبان تناقض وجود دارد، مذاكرات روي پيمان امنيتي ميان كابل و واشنگتن را بحالت تعليق درآورد.
مراسم گشايش دفتر طالبان در قطر كه روز سه شنبه انجام شد، با برافراشتن پرچم سفيد طالبان و تابلوي نمايندگي سياسي امارت اسلامي طالبان همراه بود كه خشم دولت افغانستان را برانگيخت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار