افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 3 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

وضعیت امنیت در ولایت پکتیکا نسبت به گذشته بهبود یافته است

مخلص افغان مسئول مطبوعاتی ولایت پکتیکا در گفتگوی اختصاصی درباره اوضاع امینتی این ولایت گفت : پکتیکا یک ولایت سرحدی که در حدود 336 کیلومتر مرز مشترک با کشور پاکستان داشته و دارای 13 ولسوالی است اما 8 ولسوالی آن رسمی و 5 ولسوالی دیگر آن غیر رسمی می باشد.مخلص افغان افزود: ولایت پکتیکا تا سال گذشته یکی از نا امن ترین ولایت های افغانستان به حساب می آمد ، اما در حال حاضر مردم این ولایت با همکاری نیروی های اردو و پولیس ملی احساس آرامش و امنیت می کنند.

به باور وی در این اواخر نیروی های مخالفین دولت در این ولایت ضعیف شده اما با آن هم بعضی اوقات یک تعداد آنان همراه با موترسایکل و یا هم به صورت پنهانی از خاک پا کستان بالای این ولایت حمله می کنند.

وی در رابطه به توانمندی نیرو های امنیتی افغان گفت: زمانی که دشمنان به این ولایت حمله ور می شوند، نیروهای امنیتی افغان سریعاً وارد عمل شده وآنان را وادار به فرار به آن سوی مرز می کنند.

وی تصریح کرد: در ولایت پکتیکا پولیس محلی ، سرحدی واردوی ملی با همدیگر همکار بوده و عامل عمده ای تامین امنیت در این ولایت همکاری مردم و با نیروی امنیتی کشور می باشد.

وی علاوه کرد : نبود پولیس محلی در سال گذشته یکی از عوامل نا امنی در این ولایت بوده است، ولی اکنون با مستقر شدن، پولیس محلی در شش والسوالی ولایت پکتیکا این خلا امنیتی نیز بر طرف شده است.

مسئول مطبوعاتی ولایت پکتیکا خاطرنشان ساخت: در سال گذشته ولسوالی ضیاخیل یکی از نا امن ترین ولسوالی های این ولایت بود ، زیرا دشمنان از آن منحیث پایگاه اصلی خود استفاده می کردند و با دادن گزارش به افراد پاکستانی باعث افزایش نا امنی می شدند، اما در حال حاضر با مستقر شدن پولیس سرحدی کشور امنیت کامل در این ولسوالی بر قرار شده است.
به باور وی حال در تمام ولایت پکتیکا امنیت کامل وجود دارد و تمام ولسوالی ها از وجود مخالفین پاکسازی شده است.

این درحالیست که مقامات امنیتی کشور می گویند: افزایش عملیات های اردوی ملی و نیرو های خارجی در سراسر کشور باعث شده تا حملات مخالفین دولت نسبت به سال گذشته 24 در صد کاهش یابد.

آنان نیز در رابطه به توانمندی نیروهای امنیتی کشور گفته اند که نیروهای امنیتی افغان، تاکنون بخاطر به عهده گرفتن مسئولیت تامین امنیت از نیروهای خارجی موفق بوده و هیچ گونه نگرانی های در راستای پروسه انتقال امنیت به نیروی های داخلی وجود ندارد.

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار