افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 11 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

وزیر مبارزه علیه مواد مخدر با رییس پوهنتون پیام نور دیدار کرد.

سلامت عظیمی

وزیرمبارزه علیه مواد مخدر با اکبر گنجی رییس پوهنتون پیام نور، واحد افغانستان، دیدار نموده و روی چگونگی برنامه آموزشی برای کارمندان صحبت نمود.

نخست پوهنوال سلامت عظیمی وزیرمبارزه علیه مواد مخدر ضمن یادآوری از مُشترکات فرهنگی افغانستان و ایران و سپاسگذاری از مردم ایران بخاطر کمک هایشان در بخش های مختلف گفت: به اساس تعهدی که به وطن و اولاد وطن داریم تصمیم بر این شد تا برای عده زیادی از کارمندان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر زمینه ادامه تحصیلات در مقاطع لیسانس و ماستری را فراهم نماییم که خوشبختانه موفق شدیم.

 

وزیر مبارزه علیه مواد مخدر از رییس پوهنتون پیام نور خواست تا تمام امکانات را برای فراگیری هرچه بهتر دروس به کارمندان این وزارت آماده کرده و زمینه سیاحت علمی به کشور ایران را برای‌شان فراهم نمایند.

 

خانم نیلاب دهقان مسوول بخش ارتقای ظرفیت وزات مبارزه علیه مواد مخدر ضمن تاکید روی امضای تفاهم نامه میان این وزارت و پوهنتون پیام نور از جواز فعالیت آنها هم پرسیدند.

 

آقای اکبرگنجی رییس پوهنتون پیام نور ضمن اهدای نشان پوهنتون و برخی از کتابها به وزیرمبارزه علیه مواد مخدر وعده سپرد که از هیچ نوع همکاری با کارمندان وزارت مبارزه علیه مواد مخدر دریغ نخواهند کرد.

 

ایشان گفت: دانشگاه پیام نور بخصوص واحد مرکزی آن که در تهران است امکانات زیادی دارد و اکثر مقامات افغانستان از این دانشگاه فارغ شده اند، هشت دوره ماستری و چهارده پاس و چهار دوره لیسانس فارغ داده‌ایم و تازه زمینه تحصیل غیری حضوری را برای کسانی که حاضر شده نمی توانند نیز فراهم نموده ایم.

 

آقای گنجی افزود: در خصوص اسناد پوهنتون کدام مشکلی وجود ندارد و دانشگاه پیام نور اولین دانشگاهی است که  نخستین مرحله تمام رشته هایش را در وزارت تحصیلات عالی ثبت و راجستر نموده است.

 

در اخیر تحفه‌ای که از طرف وزیرمبارزه علیه مواد مخدر در نظر گرفته شده بود به آقای اکبر گنجی رییس پوهنتون پیام نور اهدا شد.

 

قابل یادآوری است که این دیدار به تاریخ 20 ثور سال 1396 خورشیدی به اشتراک پوهنوال سلامت عظیمی وزیرمبارزه علیه مواد مخدر، اکبرگنجی رییس پوهنتون پیام نور، سیدفیصل حسینی معین مالی و اداری وزارت و جمعی از مسوولین هر دو نهاد در وزارت مبارزه علیه مواد مخدر صورت گرفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار