افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 16 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

وزیر مالیه سردمدار سیاست های غربی در کشور

برخوردهای دوگانه غربی ها با افغانستان سبب شده است تا این کشور استطاعت قوام و تکیه بر نیروهای داخلی را از دست داده در راستای نقشه های غربی ها در بدترین حالات و در وضعیتی بحرانی قرار گیرد.

در همین راستا با هدایت غربی ها ، حکومت افغانستان تلاش دارد تا ظاهر امور را آنگونه که منطقی بنظر برسد حفظ نماید و از جامعه به اصطلاح جهانی بخواهد که کمک های خود را مستقیما به دولت افغانستان بدهند.

بنابر این لازم است تا با ایجاد سیمینار های سیاسی و کنفرانس های پی هم ، اذهان عامه را از مسایل اصلی که همانا غارت افغانستان است ، دور ساخته منایع سرشار این مملکت را به یغما ببرند.

وزیر مالیه کشور که خود از سردمداران پیاده سازی سیاست های غربی در افغانستان است ، می گوید حکومت افغانستان تمام سندهای لازم برای ارائه در کنفرانس توکیو را آماده کرده است.

وی افزوده است که حکومت در این نشست از جامعه جهانی خواهد خواست تا کمک های خود را از طریق حکومت افغانستان انجام دهد.
در همین حال نماینده ویژه جاپان برای افغانستان و پاکستان نشست توکیو را برای آینده اقتصاد افغانستان با ارزش خوانده است.
دومین نشست آمادگی برای کنفرانس توکیو با حضور نمایندگانی از 70 کشور جهان روز جمعه در کابل برگزار شد.

عمر زاخیلوال وزیر مالی کشور در این نشست گفت حکومت افغانستان تمام سندهای لازم برای ارائه در کنفرانس توکیو را آماده کرده است.
زاخیلوال افزود در این نشست در باره موضوعات مربوط به 12 و 13 سال آینده افغانستان بحث خواهد شد.

وزیر مالیه کشور همچنان گفت در نشست توکیو از جامعه جهانی خواسته خواهد شد تا کمک های خود را از طریق بودجه ملی و در راستای تقویت حاکمیت افغانستان انجام دهند.

او تأکید کرد که حکومت افغانستان نیز باید تعهداتی را در مورد اصلاح اداره و مبارزه با فساد اداری به این نشست ارائه کند.
در همین حال یاما موتو نماینده ویژه جاپان برای افغانستان و پاکستان با ارزشمند خواندن نشست توکیو گفت این نشست پیام خوبی را برای مردم افغانستان خواهد داشت و جامعه جهانی حمایت خود را از این کشور اعلام خواهد کرد.

آمادگی ها برای برگزاری نشست توکیو در حالی است که این نشست قرار است در 8 جولای ماه آینده میلادی در توکیوی جاپان برگزار شود.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار