افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 23 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

وزیر زراعت، آبیاری ومالداری از ولایت لوگر دیدار کرد

اسدالله ضمیر

 

اسد الله ضمیر درجریان یک سفر از چگونگی کار وفعالیت سکتور زراعت ولایت لوگر دیدن نموده با دهقانان و مسوولین بخش های مختلف دیدار کرد.

 

در محفلی که به مناسبت سفر وزیر زراعت در تالار مقام ولایت برگزار شده بود محترم محمد حلیم فدایی والی ولایت لوگر، انجنیر صاحب خان و زمرک پادخوابی نماینده گان مردم لوگر درولسی جرگه، محمد آصف صدیقی سناتوردر مشرانو جرگه، سید قریب الله سادات رئیس شورای ولایتی، روسا و مسوولین ادارات مختلف، اعضای شورای ولایتی وعده زیادی از دهقانان و مالداران این ولایت از وزیر زراعت کشور و هیئت همراه پذیرایی نمودند .

دراین محفل آقایان انجنیر صاحب خان، زمرک پادخوابی، محمد آصف صدیقی، سید قریب الله سادات و داکتر عبدالولی وکیل به ترتیب سخنرانی نموده ضمن قدر دانی از دیدار وزیر زراعت کشور از مردم و دهقانان لوگر – پاره ای از مشکلات و چالش های سر راه سکتور زراعت و مالداری را بیان نمودند

متعاقبا محترم محمد حلیم فدایی والی لوگر سخنرانی نموده و در صحبت های خود از نیازمندی برای مدیریت آب، ایجاد مارکیت برای فروش محصولات زراعتی، راه اندازی پروژه های زیر بنایی وفراهم سازی سهولت بیشتر به مردم ولایت لوگر گفت و تقاضا نمود که فعالیت دراین راستا گسترده تر شود .

وزیر زراعت کشور در سخنرانی خود –فعالیت های انجام شده امسال در ولایت لوگر را تا حال برشمرد و وعده نمود که تلاش برای گسترش فعالیت ها در این ولایت را بیشتر می نماید.

ایجاد 3 ترناب و 14 حوض ابیاری،احداث باغ های جدید، ایجاد 9 مرکز جمع آوری شیر و ایجاد2200 فارم کوچک مرغ های گوشتی و تخمی به خانم ها،تطبیق واکسین ها و حفاظت بیش از 238500 راس مواشی شامل بز گوسفند و گاو- ایجاد 4 کلینک صحی حیوانی، اصلاح نسل 800 راس مواشی از جمله کار های انجام شده درولایت لوگر تا حال بود . وی افزود که به زودی یک مرکز پروسس شیر درولایت لوگر ایجاد می شود و از همین روز توزیع تخم های اصلاح شده بزری برای دهقانان نیز شروع خواهد شد.

وزیر زراعت کشور از دهقانان و مردم این ولایت خواست تا در تطبیق شفاف و اصولی پروژه ها با وزارت زراعت همکاری نمایند.

به تعقیب آن اسد الله ضمیر وزیر زراعت کشور در نشست جداگانه با دهقانان ومالداران ولایت لوگر از مشکلات و دستاورد های آنان اگاه شده و برای حل مشکلات دساتیری به مسوولین صادر نمود.

دراین سفر وزیر زراعت کشور دفتر محلی پروژه CARD-F را برای اولین بار رسما در ولایت لوگر افتتاح نموده و پروسه توزیع تخم های اصلاح شده بزری و کود کیمیاوی به دهقانان را آغاز کرد .

توزیع سامان آلات باغداری، وسایل تهیه لبنیات، یک پایه تراکتور، یک پایه تریشهر، یک پایه ماشین تخم پاش و یک پایه ماشین تخم پاک بخش دیگر سفر وزیر زراعت به ولایت لوگر بود.

در پایان این دیدار وزیر زراعت کشوراز یک مرکز جمع آوری شیر و یک محل القاح مصنوعی در ولایت لوگر دیدن نمود.

وزیر زراعت کشور در طی بیش از یکنیم سال گذشته از ولایت های مختلف کشور دیدن نموده و مشکلات و چالش های سر راه دهقانان را ا زنزدیک بررسی نموده و برای حل آن اقدام نموده است . سلسله این سفر ها همچنان ادامه خواهد یافت

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار