افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, تحلیلی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 می , 2015 لینک کوتاه خبر :

وزیر خارجه استعفا می دهد

یک منبع از وزارت خارجه به خبرنگار افتخاری ما گفت که فضای کاری در وزارت خارجه برای صلاح الدین ربانی تنگ شده و وی دیگر قادر به ادامه کار نیست.

 

در همین حال یک منبع دیگر نیز از افراد نزدیک به ریاست اجرایی این موضوع را تایید کرده می گوید؛ حکمت کرزی معاون سیاسی وزارت خارجه به حدی فضای کار بالای صلاح الدین ربانی را تنگ و محدود کرده که او حاضر به استعفا از وزارت خارجه شده است.

 

هرچند صلاح الدین ربانی از اقتدار کامل در امور اجرایی برخوردار نیست و در موارد متعدد سکوت را بر اعتراض ترجیح داده است، اما اینبار چند تن در وزارتخارجه با اجرای نقشه های از پیش تعیین شده تیم رییس جمهور، تلاش دارند وزارت خارجه و تمامی نمایندگی های داخل و خارج آن را از افراد و شخصیت های خارج از تیم رییس جمهور خالی نمایند و بجای آنان اشخاص وابسته به ریاست جمهوری را جایگزین کنند.

 

در این میان صالح الدین ربانی هیچکاره است و کسی بحرف اش نمی کند.

وی نه در تعیین و ترتیب افراد نقش دارد و نه در سیاستگذاری کلی نظام. این مساله او و همراهان اش را آزاد می دهد و فعلا در پی راه چاره است.

 

آخرین گزارش حکایت دارد که وی تهدید کرده است که اگر اختیارات وزارتخارجه به وی تفویض نگردد، از این وزارتخانه استعفا خواهد داد. زیرا تمامی پست ها در این وزارتخانه از جانب ریاست جمهوری با هماهنگی حکمت کرزی معاون سیاسی وزارت خارجه تعیین می شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار