افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 فوریه , 2017 لینک کوتاه خبر :

وزیردفاع: به متجاوزان پاسخ قاطع خواهیم داد!

حبیبی

وزیر دفاع ملی کشور که در مراسم بزرگداشت از روز ملی نیروهای امنیتی افغانستان در مقر وزارت دفاع ملی صحبت می کرد گفت: نیروهای ارتش برای موسم جنگی آماده گی لازم را روی دست گرفته و در راستای تجهیز، اکمال و احیای مجدد قول اردوها اقداماتی صورت گرفته است.

آقای حبیبی خاطر نشان کرد که ارتش ملی به مردم و رییس جمهور کشور اطمینان می دهد که اهداف دشمنان را در سال آینده همانند سال‌های گذشته به یاس مبدل سازد؛ هر حرکت دشمن را در نظر داشته و به متجاوزان پاسخ قاطع خواهند داد.

 

وزیر دفاع کشور گفت، درسال ۱۳۹۵ دشمن تلاش داشت یکی از ولایت‌ها را در شمال و یا در جنوب کشور به دست آورد؛ ولی با ضرباتی محکم با شکست قطعی مواجه شدند و پلان شوم آنها نقش بر آب گردید.

 

به گفته وی، وزارت دفاع با در نظرداشت تجاربی که از سال ۱۳۹۵ به دست آوده است، چالش های امنیتی سال ۱۳۹۶  را تحلیل کرده و برنامه ای را برنامه ریزی نموده است تا در روشنایی آن، نیازمندهای تدارکاتی و لوژیستیکی ارتش رفع گردد.

 

به گفته وی، اصلاحات مدیریتی، تعلیم و تربیه، مبارزه با فساد، ایجاد قومندانی واحد و انکشاف سیستم کشفی و استخبارات ارتش ملی در اولویت کاری وزارت دفاع قرار دارد.

 

او خاطر نشان ساخت، اردوی ملی در برابر تجاوز تروریستان آماده گی داشته و برای پاسخ دهی به راکت پرانی های پاکستان نیز آماده گی لازم را دارد و در این راستا از حمایت بی دریغ مردم افغانستان بر خوردار است.

 

آقای حبیبی افزود، نیروهای امنیتی به شکل مستقلانه از کشور دفاع می کنند و حفظ و تضمین بقای قوت های امنیتی شامل پروگرام های وزارت دفاع ملی می باشد.

 

معصوم ستانکزی رییس عمومی امنیت ملی نیز گفت که قوای مسلح افغانستان در بزرگترین آزمون تاریخ قرار دارند و هم اکنون نه تنها در برابر دشمنان آشکار و نا اشکار بلکه در برابر شبکه ای کلان تروریستی در خط مقدم جبهه قرار دارند.

 

آقای ستانکزی افزود که نیروهای امنیتی در دفاع از مردم منطقه و جهان جان خود را سپر کرده اند.

عبدالرحمان رحمان معین ارشد امنیتی وزارت داخله نیز گفت، افغانستان به دلیل جبر جغرافیه، در یک جنگ نا اعلام شده قرار دارد ولی نیروهای امنیتی به حمایت مردمی در این جنگ پیروز خواهد شد.

 

آقای رحمان، افزود که پولیس ملی متعهد است انتقام خون شهیدان خود را از دشمنان افغانستان بگیرند.

 

او تاکید کرد که وزارت داخله به منظور کاهش تلفات نیروهای پولیس، پروگرام های آموزشی و ظرفیت سازی پولیس را در اولویت کاری خود قرار داده و می کوشد که در چهار سال آینده پولیس را به نهاد تنفیذ قانون بدل نماید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار