افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 30 ژانویه , 2017 لینک کوتاه خبر :

وزیرانرژی وآب، از بانک انکشاف آسیایی درخواستِ توجّه کرد!

بانک انکشاف آسیایی

وزیرانرژی و آب با شماری از مسوولان رده نخست بانک انکشاف آسیایی دیدارو گفتگو کرد.

 

در آغاز این دیدار مسوولان بانک انکشاف آسیاییADB  این دیدار را به هدف تجدید برنامه های راهبردی این بانک با وزارت انرژی و آب اعلام کرده گفتند آماده تجدید همکاری با این وزارت هستند.

سپس وزیر انرژی و آب از کمک های این بانک ابراز رضایت کرده گفت از شیوه های همکاری این بانک با وزارت انرژی و آب قدردانی می کند.

محترم عثمانی خواهان همکاری بیشتر این بانک در پروژه های بزرگ شد و از مسوولان بانک خواست در راستای اطلاع رسانی و روشن سازی افکار عامه از پروژه های مشترک این بانک با وزارت انرژی و آب حمایت کنند.

 

در این دیدار انجنیر محمد داوود معین آب وزارت نیز صحبت نموده خواهان توجه بانک انکشاف آسیایی برای آبهای زیرزمینی کشور و نیز مطالعه منابع آب در ارتفاعات شمال کشور گردید. در ادامه انجنیر عبدالبصیر عظیمی معین مالی و اداری وزارت انرژی و آب روی برنامه های آگاهی عامه، تدارکات و مالی با مسوولان این بانک صحبت نموده از مسوولان این بانک خواهان فراهم سازی تسهیلات بیشتر در این راستا گردید.

در ادامه وزیر انرژی و آب از حمایت این بانک برای خط انتقال برق 5000 کیلوولت از ترکمنستان به افغانستان ابراز خرسندی و قدردانی کرده گفت ضمن موثریت فراوان این پروژه وزارت همچنان خواهان توجه به تولید انرژی داخلی می باشد. آقای عثمانی گفت ما باید شماری از ولایت ها را به شمول غور، نورستان، دایکندی و بامیان که در آنان پراکندگی نفوس بیشتر است از منابع تولید داخلی بهره مند سازیم.

در این نشست روی افزایش فرصت برای تحصیل ظرفیت های افغانستان در سطوح تخصصی نیز بحث گردید و مسوولان بانک انکشاف آسیایی در تمام بخش های یاد شده اعلام آمادگی کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار