افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 16 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

وزیرامورداخله به سریلانکا سفر کرد

سترپاسوال تاج محمد جاهد

سترپاسوال تاج محمد جاهد، جهت شرکت در هشتمین نشست مشترک همکاری های منطقه‌ ای جنوب آسیا به سریلانکا سفر کرد.

نشست منطقه‌ ای جنوب آسیا که سالانه به هدف افزایش همکاری های متقابل، میان کشورهای عضو اتحادیه جنوب آسیا، در امرمبارزه با تروریزم، مواد مخدر، فساد اداری، جرایم سازمان یافته، جرایم سایبری و قاچاق انسان در منطقه می باشد به اشتراک وزرای داخله کشورهای عضو این سازمان در شهر كولمبو كشور سريلانكا برگزار گردیده و برای دو روز ادامه میابد.

ستر پاسوال تاج محمد جاهد وزیرامورداخله، در این نشست، دست آورد های اخیر نیروهای امینتی افغانستان در عرصه های مبارزه با تروریزم، کشت وقاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان، فساد اداری و مبارزه با جرایم سازمان یافته را به اشتراک کننده گان اتحادیه کشور های عضو ارایه نموده و خواهان همکاری های بیشتر این اتحادیه در امر سرکوب گروهای تروریستی و باندهای تخریبکار که امنیت منطقه و جهان را به مخاطره می اندازند گردید.

وزیر امورداخله کشور، در این نشست از متعهد بودن دولت جمهوری اسلامی افغانستان به تمام کنوانسیون های بین المللی اشاره نموده و نیز بر مبارزه جدی دولت افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم، جرایم سازمان یافته ،مواد مخدر، فساد اداری و قاچاق انسان تاکید نمود.

وی از مشارکت دوامدار هیات افغانستان در نشست این سازمان اطمینان داده وخواستار گسترش همکاریهای همیشگی میان کشور های عضو این سازمان برای مبارزه با تهدیدات امنیتی در افغانستان و کشورهای منطقه گردید.

اتحادیه همکاری‌های منطقه‌ای جنوب آسیا (سارک) سازمان سیاسی و اقتصادی متشکل از هشت کشور در جنوب آسیا است که شامل کشور های هند، پاکستان، بنگلادش، سریلانکا، نپال، مالدیف، بوتان و افغانستان می باشد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار