افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 14 اکتبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

وزیرامورخارجه درگذشت 2 دیپلومات درترکمنستان را تسلیت گفت

ربانی

 

وزیرامورخارجه به مناسبت درگذشت 2 تن از دیپلومات های جنرال قونسلگری جمهوری اسلامی افغانستان در شهر مرو ترکمنستان، پیام تسلیتی صادر کرد.

 

با تأسف فراوان اطلاع یافتم که در اثر یک حادثه ترافیکی، دو تن از دیپلومات های جنرال قونسلگری جمهوری اسلامی افغانستان در شهر مرو ترکمنستان، هریک شفیق الله شفق سکرتر اول و سرپرست و احمد فارسی فارسی سکرتر سوم آن جنرال قونسلگری، جان های شان را از دست داده اند.

 

مرحوم شفیق الله شفق برای مدت چهارده سال در بست های مختلف در مرکز وزارت امور خارجه، سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در قاهره و اخیراً بحیث سکرتر اول و سرپرست جنرال قونسلگری جمهوری اسلامی افغانستان در شهر مرو ترکمنستان و همچنان مرحوم احمد فارسی فارسی برای مدت پنج سال بحیث کارمند وزارت امور خارجه در مرکز و اخیراً بحیث سکرتر سوم آن جنرال قونسلگری ایفای وظیفه می کرد.

 

ضمن آرزوی مغفرت و بهشت برین برای آن دو مرحوم و ابراز تسلیت و همدردی به خانواده‌های آن ها و همکاران ما در وزارت امور خارجه، وفات نا به هنگام آن دو همکار فقید خویش را یک ضایعه جبران ناپذیر به وزارت امور خارجه می دانم.

 

به سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در عشق آباد و شعب ذیربط در وزارت امور خارجه هدایت داده ام تا برای انتقال اجساد و سهمگیری این وزارت در مراسم جنازه و فاتحه آن دو مرحوم، اجراآت فوری و همه جانبه نمایند.

 

انا لله و انا الیه راجعون

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار