افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 15 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

وزير ماليه افغانستان با وزير امور خارجه دنمارک دیدار کرد.

اکلیل حکیمی

 

اكليل حكيمى، وزير  ماليه با كرستين جنسن، وزير امور خارجه دنمارک ديدار و گفتگو نمود.

 

در اين ديدار هر دو جانب در مورد پلان هاى دولت در راستاى مبارزه با فساد، سيستم هاى مالياتى، اصلاحات در گمركات، حقوق بشر و توانمندى زنان بحث همه جانبه نمودند.

 

همچنان در اين جلسه در مورد حمايت قوى شركاى افغانستان در نشست سران ناتو، آماده گى هاى لازم براى کنفرانس بروکسل، چارچوب استراتيژى انكشاف ملى و پروگرام سه ساله صندوق بين المللى پول بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

 

وزير ماليه با ارايه معلومات در مورد كاميابى كنفرانس وارسا وآماده گى هاى دولت براى كنفرانس بروكسل گفت: حكومت افغانستان در قسمت مبارزه با فساد، حقوق بشر، جلوگيرى از آزار و ازيت كودكان و از طريق حسابدهى متقابل با ايجاد مركز عدلى و قضايى براى مبارزه با فساد در كنفرانس وارسا با جامعه جهانى تعهد نموده است.

 

وى گفت: در بخش آماده گى ها براى كنفرانس بروكسل براى پروژه هاى مختلف انكشافى پلان ها ترتيب گرديده و عوايد ملى كشور نيز در حال ازدياد ميباشد و در حدود ٢٢٪ از هدف تعيين شده، عوايد جمع آورى گرديده است.

 

وزير خارجه دنمارك اطمينان داد تا بخاطر ثبات و امنيت در بخش ملكى و نظامى به كمك هاى شان دوام خواهند داد و از اقدامات دولت افغانستان در زمينه مبارزه با فساد و ايجاد مركز مبارزه با فساد ستايش نمود.

 

هيئت  جانب دنمارك از كمك هاى شان با ادارت تطبيق كننده قانون ياد آورى نموده و آرزو نمودند كه كنفرانس بروكسل براى افغانستان نتايج خوبى را به همراه داشته باشد.

 

قابل تذكر است در  اين جلسه محترم جسپر مولر، مسئول سياست خارجى كشور دانمارك و اوفى ولفيچل سفر كشور دنمارك مقيم كابل نيز اشتراك داشتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار