افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 11 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

وزير امور خارجه کشورمان با هيئت پارلمان سويدن دیدار کرد.

هیئت پارلمان سویدن

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته با يك هیئت پارلمان سویدن كه به رياست خانم مارگریتا سیدرفل، عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان سویدن و معاون هیئت سویدن در سازمان امنیت و همکاری اروپا به كابل آمده است، ديدار و گفتگو كرد.

در اين ديدار، آقایان کرسترون فیودر، گوران پیترسان و اندرس اوستربرگ، اعضاي کمیسیون روابط خارجی پارلمان سویدن و اندرس سوبرگ سفیر سویدن مقيم كابل نيز حضور داشت.

 

در آغاز این دیدار، صلاح الدین ربانی با ابراز همدردی به خاطر حادثه اخیر تروریستی در شهر استکهولم پايتخت سویدن، به تشریح اوضاع و تهدید های امنیتی افغانستان در فصل جدید جنگی پرداخته اظهار داشت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان همه روزه در نقاط مختلف کشور مشغول مبارزه و سرکوب حملات دشمن و گروه هاي مختلف تروريستي بوده و دست آوردهای خوبی در اين زمينه دارند.

 

صلاح الدین ربانی به روابط دیرینه تاریخی میان افغانستان و سویدن اشاره نموده، اظهارداشت كه همکاری های کمیته سویدن با مردم افغانستان در بخش های آموزشی و صحی طی سه و نیم دهه گذشته و همچنان همکاری های این کشور با افغانستان در عرصه هاي مختلف سياسي، امنيتي و اقتصادي طي يك و نيم دهه اخير نمونه خوبي از روابط دوستانه ميان دو كشور است.

 

سپس خانم مارگریتا سیدرفل رئيس هيئت پارلماني سويدن گفت كه كشورش يكي از دوستان خوب افغانستان بوده و خواهان يك افغانستان مدرن و صلح آميز است كه داراي دولت مردم سالار و منتخب بوده و ارزش هاي حقوق بشري از جمله حقوق زنان در آن رعايت شود.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار