افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 15 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

وزرای دفاع افغانستان و آمریکا با هم مذاکره نمودند

لیون پانیتا وزیر دفاع ایالات متحده امریکا  در کابل با مقامات وزارت دفاع ملی دیدار و پيرامون موضوعات مختلف امنیتی افغانستان گفتگو کرده است.
جنرال ظاهرعظيمي سخنگوي وزارت دفاع ملی كشور، در یک كنفرانس خبری جزئیات سفر وزیر دفاع امریکا را در کابل به خبرنگاران ارایه کرد.
جنرال عظیمی گفت: لیون پانیتا وزير دفاع امريكا در گفتگو با وزير دفاع کشور روي موضوعات مختلف امنیتی افغانستان، تجهيز نيروهاي هوايي، انكشاف اردوی ملي و روند انتقال مسووليت هاي امنيتي از نيروهاي خارجي به نیروهای افغان بحث و تبادل نظر کرده است.
عظيمي گفت که در این ملاقات که در ان جان الین قوماندان عمومی قواي ناتو در افغانستان نیز حضور داشت، وزیر دفاع امریکا يک بار ديگر برهمكاري همه جانبه كشورش در راستای تجهيز و انكشاف نیروهای امنیتی افغانستان و حضور نيروهای امریکایی بعد از سال 2014 در افغانستان تاکید کرد.
در عین حال، دگر جنرال عبدالوهاب وردک قومانداند عمومی قواي هوايي کشور، از افتتاح بزرگترین مركز تعليمي و اموزشی نیروهای هوایي در ولسوالي شيندند ولایت هرات خبر داد.
جنرال عبدالوهاب وردک گفت: افغانستان بعد از بيست سال يک بار ديگر بزرگترين مركز تعليمي و اموزشی نیروهای هوايي را در غرب کشور افتتاح کرده و در اين مركز امکانات خوب از لحاظ ظرفيت هاي تربيتي و اموزشی برای پيلوتان که در حال اموزش هستند، فراهم خواهد شد.

به گفته جنرال وردک، هم اكنون بيش از 100 تن از پيلوتان جوان افغان مصروف تحصيل در كشور هاي امريكا و امارات متحده عربي مي باشند و از سوی هم انعده از پیلوتان كه در مراكز تربيتي قواي هوايي كشور مصروف اموزش مي باشند، هشتاد فيصد زبان انگليسي را اموخته اند.
این مقام مسوول خاطر نشان ساخت که مصارف كلي اموزش یک پيلوت تمام عيار در خارج کشور يک ميليون دالر امريكايي پیش بيني شده است، اما افغانستان با ايجاد چنين مراكز اموزشی قادر خواهد بود تا با حد اكثر نصف مصارف يک ميليوني، ظرفيت هاي خوبي را در قوای هوایی کشور به وجود بياورد.
وي افزود:‌ وزارت دفاع افغانستان در نظر دارد که تا سال 2016 تعداد طيارات جنگي و تراسپورتي قوای هوايي کشور را به بيش از 147 فروند افزايش دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار