افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 19 آوریل , 2017 لینک کوتاه خبر :

وزارت مالیه سمپوزیم پالیسی بودجه سازی را دایرکرد

 

روز گذشته سمپوزیم  پالیسی بودجه سازی ولایتی در تالار الحاقیه پارلمان از طرف وزارت مالیه دایر شد.

این سمپوزیم به منظور معرفی پالیسی بودجه سازی ولایتی، وجوه غیر مشروط به ولایات، رهنمود پلانگذاری انکشافی ولایتی، تغییرات جدید در سیستم مالی کشور، ایجاد هماهنگی و همکاری جوانب ذیدخل در تطبیق پالیسی، انسجام هرچه بهتر تطبیق پالیسی در ادارات مرکز ی و محلی، و تفویض بعضی از صلاحیت های مالی به ادارات محلی برگزار گردید.

 

محترم عبدالستار مراد، وزیر اقتصاد در سخنان افتتاحیه این سمپوزیم در رابطه به اهمیت و تطبیق پالیسی بودجه سازی ولایتی صحبت کرده افزود که تطبیق این پالیسی هم آهنگی لازم را در انکشاف اقتصادی کشور فراهم می سازد و پلان های انکشافی کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت را مشخص نموده و پروژه ها را اولویت بندی مینماید تا با درنظرداشت آن پروژه ها در سند بودجۀ ملی جایگزین گردد.

 

محترم شفیق احمد قاری زاده، معین عواید و گمرکات وزارت مالیه تطبیق این پالیسی را یک گام مثبت دانسته گفت، یکی از تعهدات اساسی حکومت افغانستان در چارچوب پاسخگویی متقابل توکیو و کنفرانس های کابل و لندن، تقویت حکومتداری محلی بوده که حکومت افغانستان در زمینه گام های مهم را برداشته است.

 

محترم امیر خان یار، عضو مجلس نماینده گان، محترم زبیر کرنیل زاده، مشاور ادارۀ تدارکات ملی و محترم عبدالمقتدر ناصری، رئیس پلان و پالیسی ادارۀ مستقل ارگان های محلی در رابطه به اهمیت و نقش تطبیق پالیسی متذکره در رشد و توسعۀ اقتصادی کشور به اشتراک کننده گان معلومات همه جانبه ارائه نمودند.

 

هچنان محترم ضیاء الرحمن حلیمی، رئیس عمومی بودجۀ وزارت مالیه به اشتراک کننده گان در مورد پالیسی بودجه سازی ولایتی پرزنتیشن معلوماتی ارائه نمود.

 

تطبیق پالیسی بودجه سازی ولایتی به ادارات محلی فرصت می دهد تا نیاز های اساسی مردم در محلات و نقاط دور دست کشور شناسایی گردیده تا با اختصاص منابع مالی به آنها رسیده گی همه جانبه صورت گیرد که باعث بلند رفتن خدمات حکومت در سراسر کشور می گردد.

 

برنامه بودجه سازی ولایتی طی مصوبۀ شماره 15 مؤرخ 13/7/1394 شورای محترم وزرا و کابینه جمهوری اسلامی افغانستان طی مصوبۀ 32 مؤرخ 4/9/1394 تصویب گردیده است.

 

قابل تذکر است که در  این سمپوزیم مسئولین ادارۀ امور، ریاست اجرائیه، وکلای شورای ملی، شماری از وزارتخانه های کلیدی و ادارات مرکزی، معاونین ولایات، نماینده گان ادارات ولایتی، نهادهای جامعه مدنی و تمویل کننده گان اشتراک ورزیده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار