افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 26 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

وزارت شهر سازی به مالکین اپارتمان‌های شهرک خواجه رواش هشدار داد!

وزارت شهر سازی

 

وزارت شهرسازی افغانستان می‌گوید: اگر مالکین آپارتمان‌های شهرک خواجه رواش ۴۰۰ میلیون افغانی اقساط باقی مانده‌شان را تا یک هفته دیگر نپردازند، آپارتمان‌های‌ شان مسترد می‌شود.

 

این وزارت می‌گوید ۸۰۰ تن در پرداخت اقساط خانه‌های‌شان کوتاهی کرده‌اند.

 

نفیسه نعمتی سخنگوی این وزارت دیروز در ین مورد گفت:

 

“تعداد بدهکاران ۸۰۰ تن که تا هنوز پول‌شان را تسلیم نکرده‌اند بیش از ۴۰۰ میلیون بدهی دارند از وزارت شهرسازی انشاء الله که در ۶ سنبله خانه‌های‌شان را تسلیم می‌کنیم اما از آنها خواهش می‌کنیم تا یک هفته دیگر باید قسط‌های‌شان را تسلیم بکنند در غیر آن خانه‌های‌شان مسترد می‎شود.”

 

شهرک خواجه رواش که از سوی وزارت شهرسازی مدیریت می‌گردد دارای ۷۶ بلاک بوده و آپارتمان‌های آن به گونه اقساط به متقاضیان توزیع شده‌است.

 

به اساس معلومات وزارت شهر سازی افغانستان، قرار بود تا آپارتمان‌های خواجه رواش کابل در مدت دو تا سه سال به مالکین آن تسلیم داده شود.

 

اما به گفته مسئولین این وزارت بنابر برخی کم کاری‌ها چهار سال می‌گذرد که هنوز هم روند توزیع آن رسماً آغاز نشده است.

 

سال گذشته برخی از مالکین آپارتمان‌های شهرک خواجه رواش در یک گرد همایی به دلیل کندی کار روند ساخت و توزیع اپارتمان‌ها اعتراض کردند.

 

از سوی هم مسعوده ضیاء یکی از کسانی که در شهرک خواجه رواش اپارتمان دارد گفت با وجودیکه اقساط آپارتمان‌اش را به زمان معین آن پرداخته است اما افزود که بیش از یک سال می‌شود که اپارتمانش را تسلیم نگرفته است.

 

وی افزود:

 

“من هم یکی از کسانی استم که در آنجا خانه گرفته‌ام و قسط‌هایش را به زمان معیین آن پرداخته‌ام اما از زمانیکه که باید خانه را به ما تحویل می‌دادند یک‌ یا یک نیم سال می‌گذرد چندین بار است که مسئولین شهرسازی این وعده‌ها را به مردم می‌دهد که ما در ماه حمل توزیع می‌کنیم چندین حمل گذشت اما به وعده‌اش وفا نمی‌کند.”

 

هر چند مسئولان وزارت شهر سازی تأکید می‌کنند که کار توزیع اپارتمان‌های شهرک خواجه رواش تا یک ماه آینده رسماً آغاز می‌گردد، اما مردم انتفاد دارند که این گونه وعده‌های غیر عملی را چندین بار شنیده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار