افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 27 ژانویه , 2016 لینک کوتاه خبر :

وزارت دفاع: میدان‌های جنگ را برای طالبان به گورستان مبدل خواهیم کرد!

وزارت‌های امور داخله و دفاع ملی می‌گویند که طالبان در فصل جنگ سال آینده با سرنوشت باور نکردنی روبرو خواهند شد.

وزارت دفاع ملی می‌گوید که مجهز شدن نیروهای هوایی کشور با چرخبال‌های جنگی تازه، میدان‌های جنگ را برای طالبان به گورستان مبدل خواهد کرد. وزارت امور داخله نیز می‌افزاید که قرار است تا دو ماه دیگر تجهیزات پولیس برابر با معیارهای ناتو شود.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله اظهارداشت: “ما برای بدترین اوضاع آماده‌گی داریم، افزایش حمایت هوایی، اوپراتیفی و تجهیزات نیروهای امریکایی یکی از خوبی‌های دیگر در فصل جنگ سال آینده است.”

بدست آوردن چرخبال‌های تازه جنگی یکی از موارد دیگری است که دست نیروهای دولتی را در میدان‌های جنگ بلند نگاه خواهد داشت.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی در این باره گفت: “۲۰ عملیات پلان شده را در ۱۷ ولایت کشور داریم؛ همچنین ۱۰ عملیات پلان شده را قطعات خاص و کماندوی ما جریان دارد و ده ها تن از مخالفان را کشته و از بین برده است”.

درهمین حال میرداد نجرابی رئیس کمیسیون امنیت داخلی مجلس تصریح کرد: “باید از حالت دفاعی بیرون شویم و به حالت تعرضی برسیم، آسیب‌های سال ۲۰۱۵ باید شناسایی شوند و تجهیزات زرهی ما باید بیشتر شود.”

به باور آگاهان نظامی ناتوانیها در بخش کشف و استخبارات، نبود هماهنگی میان نیروهای دولتی و چگونگی مدیریت جنگ از مواردی هستند که اگر در فصل جنگ سال آینده به آنها پرداخته نشود؛ اوضاع بدتر خواهد شد و دست آوردها قربانی کم کاری های مدیران جنگ خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار