افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

وزارت دفاع ملی: در تسلیم گیری منطقۀ انگور هده هیچگونه معامله ای صورت نگرفته است

وزارت دفاع

تورنجنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی میگویند: وزارت دفاع ملی بدون هیچگونه معاملۀ منطقۀ انگور هده و تأسیسات آن را تسلیم شده است.

کابل-افغانستان: در این اواخر در رسانه ها پیرامون تسلیم دهی منطقۀ انگور هده و تأسیسات اعمار شده در ولایت پکتیکا توسط دولت پاکستان به جانب افغانستان شایعه پراگنی های صورت گرفته است که گویا دولت جمهوری اسلامی افغانستان در بدل واگذاری این منطقه، قسمتی از خاک افغانستان را در منطقۀ تورخم به پاکستان داده است.

وزارت دفاع ملی دولت جمهوری اسلامی افغانستان که مسوولیت حفظ حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و استقلال کشور را دارد به هموطنان خویش اطمینان می دهد که در تسلیم گیری منطقۀ انگور هده هیچگونه معامله ای صورت نگرفته است و این وزارت به هیچ کشوری اجازه نخواهد داد تا در داخل خاک افغانستان تأسیسات اعمار نماید.

چندی قبل وزارت دفاع ملی جهت بررسی تخطی خط فرضی دیورند در منطقۀ انگور هده یک هیأت با صلاحیتی را به رهبری جنرال محمد فرید به منطقۀ انگور هده فرستاد و تأسیسات اعمار شده در حضور این هیأت به جانب دولت افغانستان واگذار گردید.

وزارت دفاع ملی قبلاً نیز پیرامون موضوع ابراز نظر نموده است و اینک یکبار دیگر به هموطنان عزیز خویش اطمینان می دهد که فرزندان دلیر شما در صفوف اردو ملی از وجب وجب خاک کشور دفاع می کنند و دین ملی خویش را که همانا حفظ حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و استقلال کشور است صادقانه ادا می نمایند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار