افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 17 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

اعتراف وزارت دفاع امریکا به شکست در افغانستان

نظامیان امریکا در افغانستان

به گزارش افغان تلکس، اداره تفتیش وزارت دفاع امریکا اعتراف کرد که در سال گذشته هیچ پیشرفتی در کشور بوجود نیامده است.
اداره تفتیش وزارت دفاع امریکا اعلام کرد که با گذشت هفت ماه از اعلام استراتیژی ترمپ در افغانستان، در سال گذشته عیسوی نیز هیچ پیشرفتی در کشور بوجود نیامده است.
به نقل از واشینگتن پست، گلن فاین سرمفتش وزارت دفاع امریکا در راپور تازه خود تاکید کرد با وجود اظهارات مقامات امریکایی مبنی بر دستاوردهای نیروهای تحت حمایت امریکا در افغانستان، هیچ پیشرفت قابل توجهی در این باره حاصل نشده است.

این در حالی است که جنرال جان نیکلسون قوماندان نظامیان امریکایی و ناتو در افغانستان در اواخر سال گذشته عیسوی اعلام کرده بود که نیروهای امنیتی افغان پیشرفت‌های بسیاری داشتند و ابتکار عمل را علیه طالبان به دست گرفته‌اند.

این جنرال امریکایی تغییرات به وجود آمده را به اعلام استراتیژی جدید دولت ترمپ نسبت داده بود.

فاین در این راپور آورده است: به طور کلی با توجه به اطلاعات موجود هنوز خیلی زود است که تصمیم بگیریم آیا استراتیژی جدید بن‌بست جنگ علیه طالبان و دیگر افراط‌گرایان را شکسته است یا خیر.

چندی پیش نیکلسون تصریح کرد در برنامه‌ای دو ساله 80 فیصد از جمعیت افغانستان تحت کنترول حکومت وحدت ملی قرار خواهند گرفت.

در راپور سه ماهه فاین آمده است که هیچ تغییری در فیصد جمعیتی و یا شمار وُلسوالی‌های تحت کنترول حکومت افغانستان بوجود نیامده و هیچ پیشرفتی نیز درباره روند صلح با طالبان نیز حاصل نشده است .

براساس این راپور با گذشت هفت ماه از اعلام استراتیژی جدید امریکا برای افغانستان، هیچ پیشرفتی در شرایط امنیتی کشور به وجود نیامده است و قوماندانی مرکزی وزارت دفاع امریکا درباره این راپور واکنشی نشان نداده است.

این در حالی است که جامعه استخباراتی امریکا در راپور سالانه خود درباره ارزیابی تهدیدها در سراسر جهان پیش‌بینی کرد که به دلیل حملات مداوم مخالفان مسلح حکومت افغانستان، وضعیت ناپایدار سیاسی-اقتصادی، عملکرد ناپایدار نیروهای امنیتی افغان و کمبود منابع مالی، امنیت افغانستان در سال جاری عیسوی وخیم‌تر خواهد شد.

  1. Ahmad Bilal Muradi :

    آمریکا نقطه نیرنگ شیطان بزرگ وبلاخره مصیبت

  2. صدیق سرباز :

    حقیقت است آمریکای لعنتی هرگیز درافغانستان موفق نخواندشد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار