افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 17 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

وزارت دفاع، قول اردو ها را جزو تام های مستقل اردوی ملی میداند!

وزارت دفاع

 

بگفته وزارت دفاع ملی، قول اردو ها جزوتام های مستقل اردوی ملی هستند و می توانند از امکانات شان جهت سرکوب مخالفین مسلح استفاده کنند.

 

بر اساس اصول نظامی و ساختار اردوی ملی، قول اردوها و فرقه های مستقل به مثابۀ جزوتام های مستقل اردوی ملی در پلانگذاری و راه اندازی عملیات های نظامی دست باز دارند، و قوماندانان این جزوتام ها می توانند در حالت جنگ تصامیم را به طور مستقلانه اتخاذ نمایند.

 

در این اواخر یکتن از وکلای محترم ولایت بغلان در اظهاراتش گفته است که گویا قول اردوی 209 شاهین بدون مشورۀ شورای امنیت دولت جمهوری اسلامی افغانستان، حملات هوایی را اجرا نمی کند.

 

در حالات خاص هر گاه در عملیات نظامی، بخصوص حملات هوایی، تلفات مردم ملکی متصور باشد، جزوتام های مستقل اردوی ملی با مرکز هماهنگی نصرت در وزارت دفاع ملی تماس می گیرند.  این مرکز بعد از تحلیل و تجزیۀ معلومات واصله، معلومات را در اختیار لوی درستیز قوای مسلح قرار می دهد و لوی درستیز قوای مسلح در مورد آن تصمیم می گیرد.

 

اردوی ملی دولت جمهوری اسلامی افغانستان منحیث نیرو دفاعی مسلکی کشور برای سرکوب مخالفین مسلح از تمام امکانات در دست داشته خویش استفاده می کند ولی همزمان تلاش دارد تا مردم ملکی از عملیات های نظامی آسیب نبینند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار