افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 16 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

وزارت داخله: مظاهرچیان قانون و مقررات را رعایت کنند!

وزارت داخله

وزارت داخله افغانستان از مظاهرچیان خواسته است تا امروز مطابق قانون و مقررات تظاهرات شان را برگزار کنند.

این مظاهره در اعتراض به اجرای پروژه انتقال برق ترکمنستان به افغانستان موسوم به توتاپ از طریق سالنگ صبح امروز در کابل آغاز شده است.

در اعلامیه مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان که از سوی وزارت داخله نشر شده آمده است که مظاهره روز دوشنبه از دهمزنگ و جاده میوند به طرف چمن حضوری ادامه یافته و ختم می‌گردد.

در این اعلامیه از مردم به طور جدی خواسته شده است تا از مسیر تعیین شده استفاده کنند.

در همین حال گل نبی احمدزی قوماندان گارنیزیون کابل می‌گوید درصورتی که تظاهرات به آشوب تبدیل شود و منجر به اعمال تروریستی از جانب دشمن گردد و همچنان باعث نفوذ دشمن در بین تظاهر کننده‌ها شود مسئولیت آن به دوش این افراد خواهد بود.

وی گفت:

” احمد بهزاد، لطیف پدرام، ناهید فرید، عارف رحمانی، عزیز رویش، صادق مدبر، عبدالکریم خلیلی، سید حسین انوری، محمد اکبری، جعفری، سید هادی هادی، شفق، حاجی رمضان حسین زاده، ذوالفقار امید، داوود ناجی، جواد سلطانی، ذکی دریایی و آصف آشنا منحیث محرکین و مسببین آشوب بر وفق قانون اساسی و قوانین نافذه کشور مسئول و جوابده بوده و مورد تعقیب عدلی و قضایی قرار خواهند گرفت.”

در اعلامیه مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان همچنان گفته شده‌است که تظاهرات در جوار تأسیسات نظامی و محلات ذخیره مواد انفجاری، منفلقه و محترقه کاملاً ممنوع است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار