افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 1 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

وزارت خارجه عراق خبر داد: اعزام هیئت بررسی حمله به سفارت عراق در کابل

ابراهیم‌جعفری

وزارت خارجه عراق با نشر اعلامیه ای اعلام کرد که هیئتی را برای بررسی حمله گروه تروریستی داعش به سفارت این کشور در کابل اعزام کرده است.

وزارت خارجه عراق با نشر اعلامیه ای با اشاره به اینکه نیروهای امنیتی افغان توانسته‌اند دیپلومات‌های عراقی را از محل درگیری نجات دهند و مهاجمان را از پای درآورند اعلام کرد: هیئتی برای بررسی این حمله به افغانستان اعزام شده است.

بر اساس این اعلامیه، گروه تروریستی داعش پس از شکست سخت در شهر موصل عراق تلاش کرده است تا از طریق حمله به سفارت این کشور در کابل حضور خود را ثابت کند.

در ادامه اعلامیه آمده: دولت عراق با تعدادی از کشورها تماس گرفته و خواستار تشدید تدابیر امنیتی نمایندگی‌های سیاسی عراق در این کشورها شده است.

ابراهیم‌جعفری وزیر خارجه عراق گفته است که پس از حمله روز گذشته به سفارت عراق در کابل، صلاح‌الدین‌ربانی با او تماس گرفته و از امنیت کامل دیپلومات‌های این کشور اطمینان داد.

وزیر خارجه کشورمان در واکنش به این حمله تصریح کرد: حملاتی از این قبیل نمی‌تواند در عزم مردم افغانستان و عراق تغییری ایجاد کند.

رییس‌جمهور اشرف غنی نیز با محکومیت این حمله تاکید کرد: این حملات نمی‌توانند در روابط حکومت افغانستان با کشورهای جهان خللی ایجاد کند.

نجیب‌دانش سخنگوی وزارت خارجه نیز روز گذشته به رسانه‌ها گفت: خوشبختانه در نخستین لحظات این حمله نیروهای خاص پولیس موفق شدند تا دیپلومات‌های عراقی را به محل امنی منتقل کنند.

وی در ادامه با اظهار تاسف افزود: در این حمله وحشیانه تنها یک تن از کارمندان محلی سفارت عراق در کابل و یک فرد ملکی دیکر کشته شدند.

گرچه قبل از این برخی از اخبار حاکی از کشته شدن محافظان سفارت عراق بود اما تکذیب شد.

روز گذشته چهار مهاجم در تلاش برای هدف قرار دادن دیپلومات‌های عراقی در کابل با انفجار در ورودی تعمیر سفارت عراق وارد محوطه این سفارتخانه شدند.

مهاجمان که در تعمیر سفارت موضع گرفته بودند پس از چندین ساعت درگیری از سوی نیروهای خاص افغان کشته شدند و مسئولیت این حمله را نیز در لحظات نخست گروه تروریستی داعش به عهده گرفت.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار