افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 18 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

وزارت خارجه، حضور اتباع افغانستان در درگیری های ترکیه را تایید نکرد.

وزارت خارجه

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به وضعیت اتباع افغانستان در درگیری اخیر ترکیه اظهار کرد: درگیری‌های رخ داده در استانبول یک واقعه جنایی است و هنوز مشخص نیست که اتباع افغانستان در این درگیری‌ها حضور داشته‌اند یا خیر.

شکیب مستغنی همچنین گفت: ارقام ارایه شده در شبکه‌های اجتماعی که گویا چندین نفر از مهاجرین افغان در این درگیری‌ها کشته و زخمی شده‌‌اند قابل اعتماد و دقیق نیست.

 

مستغنی خاطرنشان کرد: سفارت افغانستان در استانبول و آنکارا موظف شده‌اند که در ارتباط با موضوعات یاد شده پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

 

وی تصریح کرد: اگر در این حمله به مهاجرین افغان آسیب رسیده باشد، نماینده‌های سیاسی افغانستان در ترکیه وظیفه دارند که از دولت ترکیه بخواهند تا عاملان آن را محاکمه و مجازات کنند.

 

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: در صفحات اجتماعی کاربران افغان، تصاویری نشر شده است که گفته شده چند مهاجر افغان به صورت فجیعی به قتل رسیده‌اند.

 

مستغنی گفت: این حادثه ناشی از درگیری بین دو مهاجر بوده که تاکنون مشخص نشده اتباع کدام کشور بوده‌اند.

 

به بیان وی، درگیری‌ها در محله سلطان غازی استانبول زمانی شدت یافته که یک جوان ترک قصد میانجیگری بین دو شخص درگیر را داشت اما با تأسف در نتیجه ضربات چاقوی طرف‌های درگیر از پای درآمد.

 

سخنگوی وزارت خارجه یادآور شد: در پی این حادثه خانواده و ساکنان بومی محل، خشمگین شده و برای انتقام با ساکنان مهاجر این منطقه که بیشتر اتباع پاکستان و سوریه بوده‌اند نیز درگیر می‌شوند که این درگیری سبب کشته و زخمی شدن چند نفر شده و هنوز معلوم نیست که با توجه به کم جمعیت بودن مهاجرین افغان، آیا هموطنان ما تلفات داده‌اند یا خیر.

 

مستغنی می‌گوید که این درگیری‌ها پس از مداخله پولیس استانبول و بازداشت چند نفر از دو طرف درگیر پایان یافت.

 

این در حالیست که مهاجران افغان در استانبول مدعی‌اند که در نتیجه چند روز مناقشه و درگیری میان آن‌ها و باشنده گان ترک، چند افغان کشته شده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار