افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 5 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

وزارت امور خارجه قتل عام مسلمانان روهینگیا را محکوم کرد

وزارت امور خارجه کشورمان، نسل کشی مسلمانان روهینگیا راحمله‌های وحشیانه و ضد بشری خواند و از سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری جهان خواستار بررسی نسل کشی و قتل عام مردم مسلمان میانمار شد.

بر اساس راپور‌ها، نزدیک به ۹۰ هزار مسلمان روهینگیا در پی خشونت‌های در ایالت راخین در غرب میانمار، به بنگلا دیش فرار کرده‌‌اند.

نسل کشی مسلمانان روهینگیا و سکوت دولتمردان افغانستان در کشتار مسلمانان میانمار،اعتراضات گسترده ای را در بین کاربران شبکه های اجتماعی افغانستان برانگیخت .

رییس مشرانو جرگه در واکنش به این کشتار،از حکومت می خواهد تا صدای خود را در اعتراض به کشتار مسلمانان در میانمار به گوش سازمان‌های بین المللی برساند و به این ترتیب رسالت دینی خود را ادا کند.

فضل هادی مسلمیار، رییس مشرانو جرگه در واکنش به کشتار مسلمانان میانمار در اعلامیه‌ای گفته است که افغانستان من‌حیث یک کشور مسلمان در مورد ظلم و وحشتی که در میانمار صورت می‌گیرد، صدای خود را بلند کند.

وی افزود: جامعه جهانی در اینجا باید موضع خود را روشن سازد، سکوت نکند، بل باید به حیث یک نهاد مسوول از حکومت میانمار در مورد نسل کشی که در این کشور صورت می‌گیرد، بپرسد.

این در حالی است که سکوت مرگبار و رذیلانه ی کشورهای اسلامی خشم کاربران صفحات اجتماعی و مردم را بر انگیخته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار