افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, اقتصادی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 25 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

وزارت احیا و انکشاف دهات، کار ساخت پل ولسوالی آقچه ولایت جوزجان را آغاز نمود.

 

پل ولسوالی آقچه بیش از 14.5میلیون افغانی هزینه دارد که از کمک‌های بانک انکشاف آسیایی تمویل می‌شود.

معراج‌الدین شمس، سرپرست معینیت مالی و اداری و حشمت غفوری، رییس برنامه انسجام ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات، در سفری به ولایت جوزجان، ضمن افتتاح و بهره برداری سپردن پل سالتق ولسوالی خواجه دوکوه ولایت جوزجان، سنگ تهداب پل 24متره ولسوالی آقچه این ولایت را نیز گذاشتند. پل سالتق به ارزش بیش از 6.3میلیون افغانی توسط برنامه انسجام ساحوی اعمار شده است که می‌تواند مشکلات رفت‌وآمد باشندگان برخی از قریه‌های ولسوالی خواجه دوکوه را حل کند.

در عین حال، پل ولسوالی آقچه بیش از 14.5میلیون افغانی هزینه دارد که از کمک‌های بانک انکشاف آسیایی تمویل می‌شود.  قرار است با تکمیل این پل، ولسوالی‌های پنجگانه آقچه (ولسوالی‌های منگجک، موردیان، آقچه، خان‌آقا و فیض‌آباد) میان هم و مرکز ولایت جوزجان وصل ‌شود. برنامه انسجام ساحوی وزارت احیا و انکشاف دهات، تاکنون قرارداد 52پروژه در سکتورهای ترانسپورت و آبیاری را به ارزش بیش از 150میلیون افغانی برای ولایت جوزجان به امضا رسانیده که تاکنون 44پروژه آن رسما تکمیل و به‌بهره‌برداری سپرده شده است.

با تطبیق این پروژه‌ها، بیش از 100هزار فامیل به شکل مستقیم و غیر مستقیم مستفید گردیده‌اند و هم‌چنین حدود 2880هکتار زمین‌های زراعتی و باغ‌ها تحت آبیاری دوامدار قرار گرفته و خطرات سیلاب‌ها جلوگیری صورت گرفته است. در عین حال، در حال حاضر کار هفت پروژه به شمول ساخت پل ولسوالی آقچه در حال جریان می‌باشد که قرار است تا ختم سال مالی 1396 تکمیل گردند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار