افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 9 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

ورکشاپ انکشاف معیشت بدیل در وزارت زراعت، آبیاری و مالداری برگزار گردید

%d9%88%d8%b1%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%be-%d9%85%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d9%86%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%81

 

پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر به عنوان همآهنگ کننده این ورکشاپ، خواستار مبارزه همگانی و هماهنگی بیشتر نهادهای ذیربط در راستای مبارزه با مواد مخدر شد.

 

ورکشاپ مشورتی “انکشاف معیشت بدیل” به ابتکار وزارت مبارزه علیه مواد مخدر و  وزارت زراعت، آبیاری و مالداری و همکاری دفتر مبارزه علیه مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد (UNODC)  و INL؛  برای دو روز در وزارت زراعت، آبیاری و مالداری  برگزار گردید.

 

در این ورکشاپ پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه با مواد مخدر، اسد الله ضمیر وزیر زراعت، سید فیصل حسینی معین مالی  و اداری وزارت مبارزه علیه موادمخدر، اندری اوتسیان رئیس دفتر مبارزه علیه مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد(UNODC)، شماری از روساء و کارمندان وزارت های مبارزه با مواد مخدر و زراعت، روسای ولایتی وزارت مبارزه با مواد مخدر و مسوولین شماری از نهاد های بین المللی حضور داشتند.

 

هدف از تدویر این ورکشاپ همآهنگی و انسجام بیشتر در فعالیت ها، ترویج کشت مشروع، کاریابی، انکشاف برنامه معیشت بدیل برای دهاقین، شناسایی محدودیت ها در انکشاف ارزش زنجیره ئی محصولات، اولویت بندی گزینه ها برای تطبیق پروژه ها،  تقویت و تنوع در عاید مشروع دهاقین و کاهش وابستگی دهاقین به کشت غیر مشروع میباشد.

 

پوهنوال سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر به عنوان همآهنگ کننده این ورکشاپ، خواستار مبارزه همگانی و هماهنگی بیشتر نهادهای ذیربط در راستای مبارزه با مواد مخدر شد.

 

وزیر مبارزه با مواد مخدر با یادآوری از برنامه های معیشت بدیل که توسط این وزارت تا هنوز تطبیق شده است گفت: وزارت مبارزه بامواد مخدر با ایجاد سردخانه ها، کانالیزسیون، گلخانه ها، فارم های مرغداری و زنبور داری و غیره برنامه های مفید، در عرصه فراهم آوری معیشت بدیل برای دهاقین دستآوردهای خوبی داشته است.

 

اسدالله ضمیر وزیر زراعت، آبیاری و مالداری گفت: مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از پخش و گسترش مزارع کوکنار در کشور نیازمند تطبیق راهکارهای جدی و موثر است و تمرکز روی بهبود اقتصاد دهاقین یکی از مهم‌ترین شیوه های است که می‌توان با این شیوه ها دهاقین افغان را به بذر مشروع تشویق نمود.

 

ایشان سابقه همکاری میان وزارت زراعت و وزارت مبارزه با مواد مخدر را پنج ساله عنوان نموده افزود: این همکاری ها در ساختار و تطبیق(پالیسی ملی معیشت بدیل) بوده است.

 

در این ورکشاپ روی موارد: حمایت از قیمت فروش محصولات، رسانیدن آب به مزارع، توسعه باغداری و زراعت گلخانه ای، تهیه و کنترول کیفیت عوامل تولید، توجه به مالداری و صحت حیوانی، توسعه زراعت و ارزش افزایی، توجه به منابع طبیعی و حمایت از صنایع دستی دهاقین تاکید صورت گرفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار