افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 8 آوریل , 2016 لینک کوتاه خبر :

ورود ۵۰ بال طیاره کشفی بی پیلوت به ناوگان هوایی کشور

با وجود انتقادات فراوان از کمبودی ها در قوای هوایی افغانستان و مشکلات این نیروها در بخش کشف و محاربه، هفته آینده نیروهای هوایی کشور شاهد داشتن ۵۰ بال طیاره بی پیلوت خواهد بود.

 

عبدالوهاب وردگ قوماندان نیروهای هوایی وزارت دفاع افغانستان روز گذشته گفت که این طیاره ها کشفی بوده و میتواند تا حدی زیادی نیروهای هوایی افغان را در کشف اهداف شان کمک کند:

 

” در همین هفته آینده طیاره های بی پیلوت امریکایی هم افتتاح میشود که کشفی استند و وظیفه محاربوی اجراء نمیتوانند و در حدود ۵۰ بال میشود. “

 

آقای وردگ همچنان گفت که حدود یک هفته پیش هشت فروند طیاره A29 جنگی امریکایی داخل محاربه شده و از آن در زون های مرکز، غرب و شمال بخاطر از بین بردن مخالفان مسلح استفاده میکنند.

 

حدود دو ماه پیش ایالات متحده امریکا چهار فروند طیاره جنگی نوع A29 را به قواه هوایی افغانستان کمک کرد.

 

حدود دو ماه پیش ایالات متحده امریکا چهار فروند طیاره جنگی نوع A29 را به قواه هوایی افغانستان کمک کرد.

 

قوماندان نیروهای هوایی وزارت دفاع افغانستان میگوید که چهار فروند طیاره دیگر A29 نیز در ماه مارچ سال روان از سوی امریکا کمک شد که در مجموع هشت بال طیاره میشود.

 

به اساس معلومات وزارت دفاع، طیاره های نوع A-29 قادر به پرتاب بمب اند و در بخش حمایت هوایی موثر میباشند.

 

به گفته مسئولان در این وزارت، آنان هنوز هم به طیاره های ترانسپورتی، هیلیکوپترهای جنگی و اکمالاتی، طیاره های جنگی و کشفی نیاز دارند.

 

اما کمک حدود ۵۰ بال طیاره کشفی بی پیلوت از سوی امریکا تا چی حد به قواه هوایی افغانستان مفید تمام میشود؟

 

آگاهان امور نظامی میگویند در افغانستان جنگ چریکی ادامه دارد و کمک چنین طیاره ها اصلاً برای این کشور موثر نیست.

 

عتیق الله امرخیل: طیاره هایکه آنها کمک میکنند اصلاً طیاره نیست موثریت ندارد

 

عتیق الله امرخیل در این باره گفت:

 

” برای ما طیاره های هجومی نیاز است همچنان طیاره های کشفی که عبارت از F16, M21, 22M4 است این طیاره های اند که اداره میشوند اما طیاره هایکه آنها کمک میکنند اصلاً طیاره نیست موثریت ندارد اگر ۵۰ بال هم کمک شود فایده نمیکند. “

 

آقای امرخیل گفت که طیاره های کشفی بی پیلوت در جنگ های جبهه یی موثر میباشد اما در جنگ های چریکی که به گفته وی هدف متحرک و امکان اشتباهات بسیار زیاد موجود است سودمند نیست.

 

آقای امرخیل بر نیرومند شدن قوای هوایی افغانستان تاکید میکند و میگوید که این نیروها از سوی امریکا و ناتو باید بگونه اساسی تقویت گردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار