افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 27 آوریل , 2015 لینک کوتاه خبر :

ورود افراد مجهز با موترهای ضد گلوله از پاکستان به پکتیکا

مقام‌ها در ولایت پکتیکا می‌گویند شماری از افراد مسلح ناشناس با تجهیزات و موترهای ضد گلوله از خاک پاکستان وارد خاک افغانستان در این ولایت می‌شوند.

 

عبدالکریم متین، والی پکتیکا گفته ‌است، نزد آنان مدرک‌های معتبری است که نشان می‌دهد افراد مسلح ناشناس از آن‌طرف دیورند وارد این ولایت شده و به همکاری افرادشان به ولایت‌های دیگر انتقال می‌یابند.

متین می‌گوید این افراد از ولسوالی‌های گومل و برمل پکتیکا می‌گذرند و از راه‌های فرعی به پیش می‌روند.

 

به گفتۀ وی افرادی که وارد خاک افغانستان می‌شوند با تفاوت لباس اما جنگ‌افزارهای پیشرفته مجهز هستند و زنان نیز در جمع‌شان دیده می‌شوند.

او می‌گوید که این افراد حتی در شماری از بخش‌ها خیمه برپا می‌کنند و به خاطر روشن‌کردن آن در شب، از جنراتورها استفاده می‌کنند.

 

او ادامه داد‌ که این افراد با زبان اشاره ای حرف می‌زنند و به خاطر خرید مواد اندک از ۵۰ تا ۱۰۰ دالر پول می‌پردازند.

 

آقای متین افزود: نیروهای امنیتی بدون پاسخ شورای امنیت نمی‌توانند در برابر این موضوع عکس‌العمل نشان دهند و تا به حال این مساله چندین بار به شورای امنیت در میان گذاشته شده اما پاسخی دریافت نگردیده‌ است.

 

این در حالی ا‌ست که گفته می‌شود شمار زیادی از جنگجویان خارجی به افغانستان وارد شده و در بخش‌های مختلف کشور جای گرفته ‌اند.

 

پیش از این نورالحق علومی، وزیر داخلۀ افغانستان نیز گفته بود که جنگجویان خارجی در بخش‌هایی از افغانستان مستقر شده‌اند و شماری از آنان می‌خواهند به طرف شمال کشور بروند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار