افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

واکنش کرزی به نشر اعلامیه های توهین آمیز امریکایی ها

در پی پخش برگه های توهین آمیز نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشورمان واکنش نشان داد و گفت: امریکا نباید خاموشی ما را ضعف ما تلقی کند بلکه باید بداند که با گذشت هر روز نفرت و انزجار مردم افغانستان از حضور و خودسری‌های نظامیان خارجی رو به افزایش است.

حامد کرزی در ادامه گفت: در صورت ادامه خودسری‌های نیروهای خارجی در افغانستان، حکومت امریکا مسئول عواقب خطرناک آن خواهد بود.

او در پایان سخنانش گفته است: امریکا و نیروها خارجی در افغانستان باید از توهین به ارزش های دینی و عنعنات ملی مردم افغانستان جدا خودداری کند.

یادآوری می کنیم، که پس از پخش برگه های توهین آمیز در افغانستان توسط چرخبالهای نظامیان خارجی، قوماندان عملیات‌های ویژه قوماندانی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان با نشر اعلامیه ای ضمن عذرخواهی اعلام کرد، که عذرخواهی برای این اشتباه کافی نیست بلکه پس از بررسی افراد مسئول در این حادثه مجازات خواهند شد تا چنین اشتباهی بار دیگر رخ ندهد.

حامد کرزی در سالهای اخیر مخالف شدید عملکردهای نیروهای خارجی در افغانستان می باشد و هر از گاهی مخالفت خود را با کارکردهای نظامیان خارجی نشان می دهد.

حامد کرزی در زمان حکومتداری خود طالبان را برادر خوانده بود که این سخنان او مورد انتقاد شدید مردم افغانستان قرار گرفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار