افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 22 ژوئن , 2012 لینک کوتاه خبر :

واکنش ها در برابر حملات تروریستی در کابل

در پی کشته شدن شماری از غیر نظامیان در بند قرغه کابل، برخی نهادهای سیاسی و حقوق بشری انجام این حملات را به شدت محکوم کردند.
رییس جمهور کرزی با محکوم کردن این جنایات، گفته است که طالبان با انجام چنین حملاتی نمی توانند عزم و اراده ملت افغانستان را برای آبادی کشورشان، تغییر دهند.
جبهه ملی و ایتلاف ملی، با پخش خبرنامه ای جنایات گروه طالبان در بند قرغه را به شدت محکوم کردن و از دولت خواهان واکنش های جدی در برابر چنین حملاتی شدند.
به گفته آنان، دولت با سیاست نرمش و مدارا در برابر مخالفان، نمی تواند امنیت شهروندان را تامین کنند و باید سیاست جدی تری را در قبال مسایل کلان ملی روی دست بگیرند.

روز گذشته حامد کرزی، رییس جمهور کشور در نشست فوق العاده سران سه قوه در پارلمان گفت که دیگر، سیاست مصلحت جویانه را کنار گذاشته با قاطعیت در برابر مسایل ملی برخورد می کند.
کمیسیون مستقل حقوق بشر نیز با محکوم کردن این جنایت، گفته است که کشتار افراد ملکی به دلایل نا مشخص برخلاف اصول و پرنسیب های بین المللی و حقوق بشری است.
گروه طالبان ادعا کرده است که در منطقه بند قرغه مسایل ضد اخلاقی از سوی برخی شهروندان صورت می گیرد اما صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله  گفت که این ادعا کاملا نادرست است و طالبان برای افزایش تلفات غیر نظامیان پنج شنبه و جمعه را برای انجام حملات شان انتخاب کرده اند.
پیش از این نیز شماری از مهاجمان با انجام رشته حملات دهشت افکنی، در برخی از شهرهای کشور از جمله کابل باعث کشته و زخمی شدن شماری از غیر نظامیان شدند.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار