افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 28 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

واکنش ها به حمله انتحاری امروز کابل

حمله انتحاری کابل تبیان2

تروريستان پيش از چاشت امروز با حمله انتحاري بر مركز فرهنگي تبيان در مربوطات ناحيه ششم شهر كابل، ده ها تن از شهروندان كشور شهيد و ده ها تن ديگر زخمي شده اند.

اعلامیۀ مطبوعاتی در پیوند به حملۀ تروریستی بالای مرکز فرهنگی تبیان در کابل

۷ جدی ۱۳۹۶

ارگ، کابل: جنایت‌کاران تروریست امروز با حمله به مرکز فرهنگی تبیان در شهر کابل،  مرتکب جنایت ضدبشری شدند و بار دیگر فاجعۀ انسانی را به‌بار آوردند.

تروریستان در حملۀ امروزی شان، شماری از هم‌وطنان ما را شهید و زخمی ساختند و این گروه‌ها باهدف قراردادن مساجد، اماکن مقدس و مراکز فرهنگی، مرتکب جنایات ضدبشری و اعمال نابخشودنی گردیده‌اند که چنین حرکت‌ها، خلاف همه ارزش‌های اسلامی و انسانی محسوب می‌شود.

تروریستان باید بدانند که اکنون مردم افغانستان با درک و آگاهی عمیق از توطئه‌های دشمنان، در همکاری و هماهنگی با دولت خویش، در برابر همه اهداف و پلان‌های شوم دشمن به‌گونۀ مشترک ایستادگی می‌نمایند و برای تقویت وحدت و همدلی بیشتر از پیش متعهد می‌باشند.

حکومت افغانستان، یک‌بار دیگر با جدیت تأکید می‌ورزد که ارادۀ روشن برای سرکوب و نابودی همه گروه‌های تروریستی وجود دارد و هم‌اکنون نیروهای امنیتی و دفاعی ما در نقاط مختلف کشور در برابر تروریستان تا نابودی آنان مبارزه می‌کنند.

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی، به مسوولین مربوطه هدایت داده‌است تا ضمن بررسی چگونگی رویداد متذکره، به زخمی‌ها و قربانیان رسیدگی عاجل صورت گیرد.

رئیس‌جمهور کشور، رویداد امروز و هم‌چنان حملۀ تروریستی دیروز در هلمند را محکوم نموده، به شهدا جنت برین و به زخمی‌ها شفای عاجل استدعا می‌دارد.

 

اعلاميه ریاست اجراییه در پیوند به حمله تروریستی به مرکز فرهنگی تبیان

با تاسف اطلاع یافتیم که تروریستان و دشمنان آرامش و امنیت مردم افغانستان، پيش از چاشت امروز مرکز فرهنگی تبیان را در کابل هدف قرار داده‌ و شماری از هم‌وطنان بی‌گناه ما به شمول خبرنگاران را شهید و زخمی گردانيده‌اند.

حمله به مراکز فرهنگی و رسانه‌یی به معنی حمله به مدنیت و دستاوردهای مردم افغانستان است. تروريستان می‌خواهند با چنين حملات بزدلانه، تروريستي و جنايت كارانه، ارزش‌هاي مشترك كشوري را صدمه زده و صدای شهروندان را خفه کنند و جهل و وحشت را جایگزین آن بسازند.

اما، اینگونه حملات هیچ تاثیری منفی بر روند آزادی بیان و پویایی ارزش‌های فرهنگی مردم ما ندارد؛ بلکه مایهٔ سرافگنده‌گی و شرمساری بیشتر عاملان آن خواهد گردید.

تروریستان و حامیان‌شان باید بدانند که با ریختاندن خون انسان‌های بیگناه به هیچ یک از اهداف شوم خويش نمی‌رسند. دشمن با اين حملات در پي تفرقه افگني و برهم زدن وحدت و اخوت مردم افغانستان مي‌باشد؛ اما مردم ما کنه توطیه و اهداف شوم دشمنان شان را می‌دانند و قربانی دسایس نخواهند شد.

در درد و غم خانواده‌های قربانیان این حملهٔ بزدلانه و سفاکانه همه ما شريك هستيم.

يك بارديگر ضمن تقبیح این عمل ضد انسانی برای شهدای این رویداد بهشت برین و برای زخمیان شفای عاجل آرزومنديم.

دوکتور عبدالله عبدالله

رییس اجراییه جمهوری اسلامی

 

بیانیه سکینه حسینی عضو شورای ولایتی هرات

امروز باری دیگر عده‌ای هموطن مظلوم، قربانی جهالت و خشکه‌‌مقدسی مشتی مزدور شدند، و گویا این سریال تلخ همچنان ادامه دارد.

سریالی که وحدت و همدلی مردم ما را هدف قرار داده و مردم و دولتمردان ما به تماشای آن نشسته و فقط به محکومیت آن بسنده کرده‌اند.

اما دریغ از حرکتی مفید برای پیشگیری از این وقایع.

بنده به نوبه خود ضمن همدردی با مجموعه گرانقدر تبیان و خانواده‌های شهدا، برای شهدا علو درجات و برای مجروحان شفای عاجل را از خداوند متعال مسئلت دارم.

سکینه حسینی.

عضو شورای ولایتی هرات.

7/10/1396

 

پیام تسلیت سید عبدالله مسرور. معاون شورای ولایتی بلخ

حمله انتحاری امروز صبح را که دفتر خبر گزاری صدای افغان (آوا)و مرکزفعالیت های تبیان را، آماج قرار داد محکوم نموده با داغداران این فاجعه انسانی خود را غم شریک میدانم.

آنچه امروز در دفتر آوا اتفاق افتاد نمادی از بیرحمی دشمنان قسم خورده‌ی ملت ماست که از هر بهانه‌ی برای زخم و زجر رساندن مردم ما استفاده می کنند. بی گمان در حمله انتحاری دفتر تبیان بر علاوه افشای خوی درندگی دشمن طرح های نفاق افگنانه‌ای نیز از سوی این ایادی شیاد وجود دارد که باید با آن با مداقه واحتیاط برخورد شود.

من عمیقا متٲثرم وتسلیت عرض می کنم.!

 

پيام صلاح الدين رباني، وزیر امورخارجه و سرپرست جمعیت اسلامی افغانستان در پيوند به حمله انتحاري بر مركز فرهنگي تبيان

كابل- تروريستان پيش از چاشت امروز با حمله انتحاري بر مركز فرهنگي تبيان در مربوطات ناحيه ششم شهر كابل، ده ها تن از شهروندان كشور شهيد و ده ها تن ديگر زخمي شده اند.

انا لله و انا اليه راجعون

اين حمله تروريستي نشانه ديگري از وحشيگري تروريست ها بوده و واضح مي سازد كه آن ها به هيچ ارزش و اصولي پايبند نبوده و از هيچ جنايتي دريغ نمي ورزند. به همين دليل هرگونه نرمش در برابر اينگونه جنايت كارها، نادرست و خلاف امنيت و منافع ملي كشور است.

با عرض تسليت به خانواده هاي شهدا، به زخمي هاي اين حادثه شفاي عاجل از بارگاه متعال استدعا دارم.

صلاح الدين رباني

رئيس جمعيت اسلامي افغانستان و وزير امورخارجه

 

معاون ریاست اجراییه: حمله بر مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل کار داعش است

محمد محقق، معاون ریاست‌ اجراییه، حمله بر خبرگزاری صدای افغان (آوا) و مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل را کار داعش دانسته است.

آقای محقق در صفحه شخصی فیس‌بوک خود، با نشر پیامی نوشته است: «دشمنان قسم خورده و خون‌خوار مردم افغانستان و در راس آن، گروه تکفیری و تروریستی داعش یک‌بار دیگر دست به جنایت زده و با انجام حمله تروریستی بر مرکز فعالیت‌هاى دینى ( تبیان ) و خبرگزاری افغان ( آوا ) در یک نشست فرهنگی این نهاد در غرب کابل، ده‌ها تن از فرهنگیان و افراد ملکی را شهید و زخمی ساختند».

گروه طالبان مسوولیت این حمله را برعهده نگرفته و گروه داعش نیز تا هنوز در این مورد، اعلام موضع نکرده است.

اما آقای محقق افزوده است که داعش در سال‌های اخیر بارها بر مساجد و گردهمایی‌های مردمی حمله‌ کرده‌اند و باعث کشته و زخمی شدن بسیاری از مردم شده‌اند.

وی همچنان از مردم خواسته است تا در چوکات نیروهای حمایت از مساجد و مراکز دینی و فرهنگی دست به کار شوند.

پیش از این، وزارت امور داخله طرح امنیتی مساجد را ریخته بود که مردم با دریافت اسلحه از سوی این نهاد، خودشان امنیت مساجد و مراکز دینی‌شان را تامین می‌کردند و این طرح در ماه محرم عملی شد.

بر اساس آخرین آماری که وزارت داخله اعلام داشته، در رویداد امروز، 40 نفر شهید و 30 تن دیگر زخمی شده‌اند.

حمله امروز را، ارگ ریاست‌جمهوری و قصر سپیدار نیز با نشر بیانیه‌هایی، محکوم کرده‌اند.

 

پیام والی بلخ در پیوند به حمله تروریستی در خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان

هر روز در این سرا ماتم است

حمله خونین امروز بر مرکز فرهنگی تبیان و‌خبرگزاری صدای افغان، روایتی از حوادث دردناکی است که هر روز سرزمین ما با آن روبرو است. نبود راهبرد درست امنیتی، ضعف مدیریت در حکومت و نهاد های امنیتی از عمده ترین عواملی است که این رویداد ها در قلب تپنده افغانستان، بوقوع میپیوندد.

مراتب همدردی خود را با رهبری مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان، خانواده های شهدای این رویداد ابراز داشته، برای شهدا بهشت برین، به خانواده های گرامی شان صبر و شکیبایی و به مجروحان شفای عاجل می طلبم.

 

اعلامیۀ مطبوعاتی رئیس شورای مرکزی حزب اعتدال افغانستان  در پیوند به حملۀ تروریستی بر مرکز فرهنگی تبیان در کابل

جنایت‌کاران تروریست امروز با حمله به مرکز فرهنگی تبیان در شهر کابل، مرتکب جنایت ضدبشری شدند و بار دیگر فاجعۀ انسانی را به‌ بار آوردند.

تروریستان در حملۀ امروزی شان، شماری از هم‌وطنان ما را شهید و زخمی ساختند و این گروه‌ها باهدف قراردادن مساجد، اماکن مقدس و مراکز فرهنگی، مرتکب جنایات ضدبشری و اعمال نابخشودنی گردیده‌اند که چنین حرکت‌ها، خلاف همه ارزش‌های اسلامی و انسانی است.

دشمنان زبون که در صحنه نظامی و رویارویی مستقیم توان مبارزه و مقابله با مردم و نیروهای دلیر امنیتی کشور را ندارند، بزدلانه و وحشیانه مردم بی دفاع و فرهنگی را مورد حمله قرار می دهند.

حزب اعتدال افغانستان ضمن محکوم کردن و تقبیح این جنایت هولناک، برای شهدای این حادثه دردناک بهشت جاودانه، برای مجروحین آن شفای عاجل، برای خانواده ها و بازماندگان و مردم بزرگ و اندوهگین افغانستان صبر و شکیبایی مسئلت مینماید.

دشمنان دین و دانش و وحشیان قرن ۲۱ برآنند که با ارتکاب جنایت علیه مردم بی دفاع و فرهنگی وحدت، همزیستی مسالمت آمیز  و همبستگی مردم افغانستان را ازبین ببرد و میان اقوام و مذاهب شکاف و تفرقه ایجاد کنند، اما بدیهی است که دستان گره کرده و متحد مردم افغانستان و اتحاد بی نظیر و مستحکم پیروان مذاهب مختلف، دشمنان را مایوس کرده و این توهم  بی اساس و کاذب را با خود به جهنم خواهند برد.

یک بار دیگر به روح شهدای حادثه مرکز فرهنگی تبیان درود فرستاده و آرزو می کنیم اتحاد، انسجام و صلح پایدار در کشور عزیز ما حاکم گردد.

سید حسین عالمی بلخی؛ وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان و رئیس شورای مرکزی حزب اعتدال افغانستان.

۷ جدی ۱۳۹۶

 

حامد کرزی در واکنش به حمله انتحاری بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان:

حمله انتحاری امروز کابل، حمله بر آزادی بیان و حقوق مدنی، فرهنگی و اجتماعی مردم افغانستان است

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین کشور حمله تروریستی بر دفتر خبرگزاری صدای افغان و مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در کابل را به شدیدترین الفاظ تقبیح کرد.

در یک پیام دفتر حامد کرزی در این مورد آمده است: “حامد کرزی این حمله را که باعث شهادت و زخمی شدن شماری از هموطنان عزیز ما شد، حمله بر آزادی بیان و حقوق مدنی، فرهنگی و اجتماعی مردم افغانستان دانسته و آن را در تضاد با تمام اصول و موازین انسانی و اسلامی می داند”.

رئیس جمهور پیشین همچنان می افزاید، دشمنان این خاک باید بدانند که هیچ گاهی نخواهند توانست تا با ایجاد ترس و وحشت، صدای رسای این ملت را خاموش سازند و ما مردم افغانستان باید با هوشیاری و درایت کامل و با حفظ وفاق ملی، با دشمنان این خاک مقابله نموده و در مقابل دسائس شان ایستادگی نمائیم.

حامد کرزی از بارگاه خداوند لایزال برای شهدای این حادثه اسفناک، بهشت برین، برای بازماندگان شان صبر جمیل و برای مجروحین شفای عاجل استدعا کرده است.

 

پيام احمدضياء مسعود در پیوند به حمله انتحاري به خبرگزاری صدای افغان و مركز تبيان

تروريستان يكبار ديگر مرتكب يك جنايت بزرگ شدند .

حمله انتحاري امروز كه در مركز فعالیت های فرهنگي اجتماعی تبيان و خبرگزاري صداي افغان صورت گرفت بيش از 120 تن از هموطنان عزيز ما شهيد و زخمي گرديده و يكبار ديگر دشمنان ثابت ساختند كه ضد فرهنگ، علم و دانش بوده و تروريست هاي آدم كش، كه فاقد همه ارزش هاي انساني هستند، هر لحظه در صدد اند تا جنايت بيافرينند و مردم مظلوم ما را به كام مرگ ببرند .

اين گروه هاي حرفه يي در تباني با عناصر مشكوك در حكومت وحدت ملي كه مسوليت به ثمر رساندن پروژه هاي داعش را دارند ميخواهند تحت نام مذهب، قوم و شمال، جنوب در بين مردم شريف افغانستان بدبيني و سوء تفاهم ايجاد نمايند. مبارزه عليه داعش و ساير گروه هاي تروريستي به داشتن اراده سياسي قوي و معتقد بودن به منافع ملي و تامين امنيت ملي نياز دارد كه متاسفانه حكومت موجود فاقد آنست .

تا وقتيكه حاميان داعش در دستگاه دولت از بين نروند و تصفيه نشوند اين حوادث خونين ادامه پيدا خواهد كرد .

مردم شريف افغانستان نيازمند يك مبارزه جدي براي بيرون راندن حاميان داعش از رده هاي مختلف حكومت وحدت ملي هستند ، اگر واقعا ميخواهيم در كشور ما امنيت تامين شود بايد هر چه زودتر عليه تروريستان و حاميان شان مبارزه را جدي آغاز نمایيم .

به روح همه شهدا درود ميفرستم و خانواده هاي محترم شان صبر جميل به زخميان اين حادثه شفاء عاجل از پروردگا تمنا دارم.

 

احمد ضيا مسعود

معاون جمعيت اسلامي افغانستان

 

جنرال دوستم حمله تروریستی به دفتر خبرگزاری صدای افغان را محکوم کرد

معاون اول ریاست جمهوری و رهبر حزب جنبش اسلامی افغانستان با انتشار پیامی در واکنش به حمله تروریستی صبح امروز به دفتر خبرگزاری صدای افغان در کابل گفت: «مزدوران بیگانه، دشمنان نامسلمان مردم افغانستان که در لباس طالب و داعش خویش را جازده اند، پیش از چاشت امروز با سازمان دهی حمله انتحاری در مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری افغان در غرب شهر کابل، ده‌ها تن از جوانانی را که برای آموزش‌های دینی گرد هم آمده بودند را به شهادت رسانیده و ده‌ها تن دیگر را زخمی ساختند.»

وی افزود: «من در حالی که این عمل نفرت بار، زشت، غیرانسانی و دهشت افگنانه را به شدت محکوم می‌کنم، برای همه جان باختگان این رویداد بهشت برین مسألت نموده و برای بازماندگان شان صبر جمیل خواهانم.»

 

اتحادیه اروپا: انفجار کابل حمله به آزادی بیان و دمکراسی است

‘ماریا کاسیانچیچ’ سخنگوی اتحادیه اروپا گفت:
صبح امروز پنجشنبه یک تجمع مسالمت آمیز در یک مرکز فرهنگی در کابل هدف حمله انتحاری قرار گرفت که بیش از ۴۰ نفر کشته و بیش از ۸۰ نفر مجروح شدند که شماری از آنان زن و کودک بودند.
در حالی که شماری از کشته ها و زخمی های این حمله خبرنگار بوده اند، این اقدام همچنین حمله ای به آزادی بیان و دمکراسی در افغانستان بود.

سخنگوی اتحادیه اروپا ضمن ابراز تسلیت به خانواده های قربانیان، افزود: اتحادیه اروپا در مبارزه با تروریسم و تلاش برای ساختن آینده ای صلح آمیز و مسالمت آمیز، در کنار مقامات و مردم افغانستان خواهد بود.

 

بیانیه لطیف پدرام عضو مجلس نمایندگان در پیوند به حمله تروریستی به خبرگزاری صدای افغان و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان

بسمه تعالی
حمله ی انتحاری به مرکز فرهنگی تبیان قربانیان زیادی بر جای گذاشت. داعش مسوولیت این حمله ی مرگبار به جان هموطنان بی گناه ما را به عهده گرفت. این عمل جنایتکارانه را محکوم می کنم. و به خانواده ی شهدا تسلیت می گویم.

باری در تقبیح حمله ی انتحاری در مسجد باقرالعلوم نوشته بودم که چه قدر باید محکوم کنیم، چه قدر باید تقبیح کنیم. باید به جستجوی راهکار های درست برای بیرون رفت از بحران باشیم. متاسفانه هیچ تدبیر درستی سنجیده نشد. و سلسله ی حملات انتحاری همچنان ادامه پیدا کرد. باز آخرین حادثه نیست. در سال آینده با جنگ ها و حملات مرگبار بیشتری روبرو خواهیم شد. جنگجویان داعش،از خاور میانه به افغانستان انتقال داده می شوند تا به اهداف مشخص تری حمله کنند. در این جنگ این بار به گونه ی دیگری از مذهب علیه مذهب استفاده خواهد شد.

از رژیم کابل نمی توان توقعی برای ثبات و امنیت داشت و چه بسا حلقاتی در داخل رژیم راه را برای نیرو های خراب کار هموار خواهند کرد. برای رهایی از این رنج و مصیبت فقط مردم اند که میتوانند وارد عمل شوند و با اتخاذ یک تصمیم بزرگ در جهت تغییر رژیم سرنوشت خود را از نو رقم بزنند.
بار دیگر به خانواده ی معظم شهدا تسلیت می گویم. جای شهدا بهشت باد!
لطیف پدرام

 

وزارت اطلاعات و فرهنگ حمله انتحاری به دفتر خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان را تقبیح کرد

رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ در کنار آن که حمله انتحاری امروز بالای مراکز فرهنگی و رسانه یی را تقبیح کرد، مراتب تسلیت و غمشریکی خویش را با خانواده های شهدا و زخمی های این حادثه تروریستی ابراز کرد.

هیئت رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ حمله انتحاری قبل از ظهر امروزدر کابل بالای مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) را که منجر به شهادت شماری از هموطنان و زخمی شدن تعدادی دیگر از همشریان کابل به شمول 9 تن از کارکنان خبرگزاری صدای افغان ( آوا ) شده است، به شدیدترین الفاظ تقبیح کرده و هدف قرار دادن سایر اماکن بخصوص نهادهای فرهنگی و رسانه یی را خلاف ارزش های اسلامی و انسانی دانست.

همینگونه خاطرنشان میسازد چنین حملات وحشیانه بالای نهادهای رسانه یی و فرهنگی نمیتواند مانع ارزش های آزادی بیان و فعالیت های فرهنگی در کشور شود.
رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ برای خانواده های شهدای این حادثه مراتب تسلیت خویش را ابراز داشته و برای زخمی ها از درگاه ایزد منان شفای مجدد میخواهد.

 

والی هلمند حمله بر مرکز فعالیت فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل را محکوم کرد

والی هلمند با انتشار پیامی حمله دیروز به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری آوا را در کابل محکوم کرد و آن را جنایت ضد اسلامی توصیف کرد.

در پیام حیات الله حیات؛ والی هلمند آمده است: با کمال تأسف اطلاع حاصل نمودیم که یک مرکز فرهنگی به اسم تبیان در کابل مورد حمله دشمنان دین و وطن قرار گرفته است و ده ها هم وطن بی گناه ما در این حمله تروریستی شهید و زخمی شده اند.

در این پیام هیئت رهبری مقام ولایت هلمند ضمن محکوم کردن این جنایت ضد بشری، مردم افغانستان را به حفظ وحدت و برداری دعوت می کند،زیرا هدف از قرار دادن امکان مذهبی یک مذهب خاص ایجاد جنگ مذهبی و قومی در افغانستان است.

 

روسیه حمله انتحاری به دفتر مرکز تبیان و خبرگزاری آوا را محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه عصر روز گذشته در نشست خبری هفتگی خود، حمله انتحاری به دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را محکوم کرد.

به نقل از اسیا، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت گزارش های منتشره حاکی از کشته و زخمی شدن 125 نفر در یک مرکز فرهنگی در غرب کابل است و ما این اقدام تروریستی را به شدت محکوم می کنیم.

زاخارووا گفت روسیه امیدوار است که سازمان دهندگان و عوامل این حمله شناسایی و مجازات شوند.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای هم، ضمن عرض تسلیت به خانواده های عزادار، برای مجروحین این حادثه ارزوی سلامتی کرده است.

 

استاد سیاف در واکنش به حمله تروریستی بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان:

دشمنان اسلام و وطن نمي توانند وحدت اقوام و انسجام مذهبي و إسلامي ملت واحد افغانستان را آسيب رسانند

عبد الرب رسول سیّاف، رئيس شوراي حراست و ثبات افغانستان با انتشار بیانیه ای، حمله تروریستی به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان را حمله دشمنان اسلام و انسانیت خوانده و تأکید کرده دشمنان اسلام و وطن با چنين جنايات نمي توانند وحدت اقوام و انسجام مذهبي و إسلامي ملت واحد افغانستان را آسيب رسانند .

در پیام استاد سیاف آمده است: “امروز بار ديگر دشمنان اسلام، انسانيت و افغانستان با حمله ددمنشانه خويش در یکی از مراکز علمی و فرهنگی در شهر كابل هموطنان بي گناه و ملكي مان را شهيد، مجروح و خانواده هاي رنجدیده شان را به گليم غم نشاندند” .

به باور ایشان، چنين جنايت از آدرس دین ستیزان و ددمنشان زمان، یک بار دیگر ثابت ساخت که این مجموعه ی خونخوار، به اسلام، انسانیت و هیچ ارزش معتقد نبوده و فقط از کشتن انسان و قربانی شدن زنان و کودکان حظّ می برند.

رییس شورای حراست و ثبات افغانستان در این پیام تصریح کرده است: “راهبرد اساسي آن ها كُشتن انسان هاي بيگناه و حملات انتحاري مداوم به هدف بدنام ساختن دين مقدس اسلام است، این مجموعه می خواهند تفرقه مذهبی میان مذاهب اسلامی ایجاد کنند غافل از این که ملت هوشیار و همیشه در صحنه ما به همه این توطئه ها دست ردّ داده و آن را دسیسه بیگانگان می دانند”.

شوراي حراست و ثبات افغانستان ضمن محكوم نمودن اين جنايت بزرگ به موارد آتي تأكيد نموده است:
١: دشمنان اسلام و وطن با چنين جنايات نمي توانند وحدت اقوام و انسجام مذهبي و إسلامي ملت واحد افغانستان را آسيب رسانند .
٢: انتحار و انفجار كار انسان های آزاده نيست، بلكه عملكرد جيره خواران و دشمنان اسلام است كه در جهل و ناداني مطلق به سر مي برند.
٣: حاميان و تمويل كنندگان چنين جنايت ها بايد بدانند که انتقام خون پاک شهدای مان گرفته خواهد شد.
٤: متوليان حكومت وحدت ملي به دشمن بي رحم و بي مروت هيچ نوع انعطاف نداشته باشند. بدون هيچ پيش داوري كسان را كه فرزندان مان را در صفوف دفاع از وطن و در مراكز آموزشي، تعليمي، مساجد، منابر و تكايا مي كُشند، دشمن دانسته و مروت و رحم را بر آن ها روا نداشته باشند .

رهبری شورای حراست و ثبات افغانستان از اين طريق به خانواده هاي شهدا تسليت عرض نموده و به مجروحان حادثه شفاي عاجل خواسته است.

 

دبیرکل سازمان ملل حمله تروریستی دیروز کابل را محکوم کرد

دبیرکل سازمان ملل حمله به مرکز تبیان و نیز خبرگزاری صدای افغان را در کابل شدیدا محکوم می کند. حمله بی هدف باعث تلفات بیش از صد شهروند به شمول زنان و کودکان شده است.
دبیرکل عمیقا با خانواده های قربانیان ابراز همدردی می کند و آرزو می کند که مجروحان صحت یاب شوند.
دبیرکل با مردم و حکومت افغانستان اعلام همبستگی می کند.
او باور جدی دارد که پروسه صلح تنها راه ثبات افغانستان است.

 

 

  1. Rasouli Jaghori :

    دنیای مردم را جهنم می سازند تا به جنت بروند!!!
    دین رحمت را به دین غضب و وحشت مبدل میسازند.
    لعنت خداوند براین وحشی های قرن (۲۱).

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار