افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, خبر ویژه -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 25 سپتامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

واکنش ها به فاجعه منا/ دست آل سعود از اداره حرمین شریفین باید کوتاه شود

فاجعه ای که هنگام رمی جمرات در منا رخ داد، یک مصیبت بزرگ برای حجاج بیت الله الحرام و مسلمانان جهان بود.

 

شیخ صهیب الحبلی از علمای اهل سنت لبنان در گفتگو با ایرنا تاکید کرد: کمترین مطالبه مسلمانان باید کوتاه شدن دست آل سعود از اداره حرمین شریفین و مناسک حج و تسلیم آن به یک هیات از کشورهای اسلامی باشد.

 

وی این حادثه مصیبت بار را یکی از حلقه های زنجیر کوتاهی ها و اهمال کاری های سعودی ها خواند و گفت: کسانی که آلزایمر دارند و نمی توانند مسایل کوچک مرتبط با خاندان سعودی را اداره کنند، چگونه می توانند بزرگترین و عظیم ترین تجمع بزرگ مسلمانان جهان یعنی مناسک حج تمتع را اداره کنند.

 

عضو تجمع علمای مسلمان لبنان خاطرنشان کرد: اکنون زمان آن فرارسیده تا مسلمانان جهان با صدای بلند فریاد بزنند و خواستار بازخواست و مجازات آل سعود شوند.

 

امام جماعت مسجد حضرت ابراهیم نبی(ع) در صیدا بزرگترین شهر جنوب لبنان ، گفت: با سپرده شدن مسوولیت برگزاری مناسک حج به یک هیات اسلامی تردیدی نیست که دیگر شاهد این اهمال کاری ها و کوتاهی ها نخواهیم بود و مناسک حج با سهولت و با امنیت کامل برگزار خواهد شد.

 

شیخ صهیب الحبلی خواستار برگزاری یک حرکت اعتراضی مردمی در همه کشورهای اسلامی علیه اقدامات جنایتکارانه آل سعود شد که بیشترین و بزرگترین صدمه ها را به جهان اسلام وارد کرده است.

 

فاجعه مصیت بارصبح روز پنجشنبه هنگام رمی جمرات در سرزمین منا ناشی از اهمال کاری و کوتاهی مقامات سعودی در برگزاری مناسک حج بیش از سه هزار تن کشته و زخمی شدند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار