افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 17 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

واکنش معارف غزنی در برابر شبکه تحلیلگران افغانستان

حسنی مبارک عزیزی رئیس معارف ولایت غزنی به گزارش شبکه تحلیلگران افغانستان واکنش نشان داد.

شبکه تحلیلگران افغانستان در گزارشی، گفته بود که طالبان با دولت توافق کرده اند تا حملات خود به مکاتب را متوقف کنند.

در این گزارش 29 صفجهء آمده بود که طالبان در دو سال اخیر به طور زیادی به مکاتب در مناطق تحت کنترول خود اجازه فعالیت داده اند، اما این اقدام در برابر افزایش مضامین دینی در برنامه درسی مکاتب و استخدام ملاها به عنوان معلم بوده است.

حسنی مبارک عزیزی رئیس معارف غزنی در یک کنفرانس مطبوعاتی، هرگونه تفاهم را با مخالفین دولت رد نموده گفت، گزارش منتشر شده از سوی شبکه تحلیلگران افغانستان از واقعیت دور می باشد.

وی گفته است که ما به اساس تفاهم با متنفذین قومی و فشارهای قومی در برابر آنان که روند معارف را با مشکلات مواجه نموده بودند، مکاتب را در مناطق نا امن باز گشایی کرده ایم.

رئیس معارف غزنی همچنان گفت، معارف در سطح کشور اعتماد مردمی را بدست آورده است و اکنون برای بهتر شدن کیفیت معارف بحث های جدی ادامه دارد.

وی همچنین گفت، در صورتیکه تحلیلگران افغانستان برای این ادعا های شان ثبوت ارایه نکنند آنان دوستان معارف افغانستان نیستند.

وزارت معارف نیز انجام مذاکرات رسمی مشروط برای بازگشایی مکاتب را رد کرده اما گفته است که برای مذاکرات با هر جناحی در خصوص بهبود معارف افغانستان آمادگی دارد.

امان الله ایمان سخنگوی این وزارت گفته است: “ما حاضر هستیم صدای هر کسی را که برای معارف مشکلات ایجاد می کند، بشنویم و در مقابل پیام ملی و افغانی خود را به آنها برسانیم.”

وی همچنین گفته است که  در آینده نزدیک در بعضی ولایاتی که ناامن هستند، معارف به طور کلی از تهدیدها فارغ خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار