افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, امنیتی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 21 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

واکنش تند طالبان علیه امریکا در افغانستان!

طالبان

به گزارش افغان تلکس به نقل از ذبیح‌الله مجاهد، در پی اظهارات معاون وزیر خارجه امریکا در سازمان علیه طالبان، این گروه واکنش تندی از خود نشان داد!
سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات معاون وزیر خارجه امریکا در سازمان ملل اعلام کرد که پافشاری امریکا به استفاده از زور در افغانستان نشان می‌دهد که این کشور به دنبال تشدید جنگ است و ما آنها را به خروج از کشور مجبور می‌کنیم.

جان ساگیلاس معاون وزیر خارجه امریکا در نشست خاص شورای امنیت سازمان ملل درباره افغانستان گفته بود که باید با یک تعهد مشترک و قاطع به طالبان نشان دهیم که در میدان‌های جنگ چیزی به دست نمی‌آورند.

وی تاکید کرده بود برای اینکه طالبان به مذاکره با حکومت افغانستان تمایل پیدا کند باید برای منزوی کردن این گروه تلاش کرد.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان با نشر اعلامیه ای در واکنش به اظهارات معاون وزیرخاجه امریکا اعلام کرد که سیاست استفاده از زور و فشار در افغانستان هرگز نتیجه نداده است و در آینده نیز نتیجه نخواهد داد.

وی در ادامه این اعلامیه تصریح کرد اظهارات این مقام امریکایی نادرست و در تضاد با واقعیت‌های موجود در افغانستان است.

مجاهد اظهار داشت: تکرار موضع جنرال‌های امریکایی توسط معاون وزیرخاجه این کشور که در 16 سال گذشته با شکست روبرو بوده است امریکا را بیشتر به سمت سرنگونی سوق می‌دهد.

سخنگوی طالبان تاکید کرد: امریکا باید این واقعیت را درک کند که عامل مشکلات جاری در این کشور اشغال خارجی است زیرا شکست انگلیس، شوروی و ناکامی‌های این کشور در 16 سال گذشته نشان می‌دهد؛ مردم افغانستان تسلیم زور نمی‌شوند.

وی افزود: با وجود ناکامی‌های مکرر در میدان جنگ؛ صحبت از زور و اعمال فشار این موضوع را نشان می‌دهد که یا امریکا درک درستی از واقعیت ندارد و یا برای ایجاد ناامنی و افزایش جنگ در کشور تلاش می‌کند تا به اهداف خود در منطقه دست یابد.

مجاهد با اشاره به رقابت این کشور با سایر قدرت‌های جهان تاکید کرد که واشینگتن منطقه را به سوی گسترش جنگ و درگیری می‌برد.

طالبان در پایان این اعلامیه تصریح کرده است که آنها با استفاده از تمام امکانات، امریکا را مجبور خواهد کرد تا حقایق را درک کند و دست از اشغال افغانستان بردارد.

مقامات دولت ترمپ پس از اعلام استراتیژی واشینگتن برای افغانستان تاکید کرده‌اند که از طریق اعمال فشار نظامی گروه طالبان را به مصالحه با حکومت وحدت ملی وادار خواهند کرد.

 1. عثمان غنی :

  بلی طالبان درست میگوید این وطن وکشوری ماست نه ازامرکا مگر قبرستان شود نه واگ دار ملت افغان

 2. Abdulhaq Rahimi :

  جار شم زمریانو

 3. برکت الله متوکل :

  مرگ به آمریکا نجس سگ

 4. رضا شاه :

  بین پدر وفرزند گاهی مشکل پیدا میشود

 5. عطیق الله عمرخیل :

  به به علیه

 6. افضل علیزاده :

  خوحححححح

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار