افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 30 آگوست , 2018 لینک کوتاه خبر :

واکنش طالبان به گزارش اخیر برخی از رسانه‌های امریکایی

طالبان سلاح

طالبان در واکنش به گزارش‌های اخیر رسانه‌های امریکایی اعلام کرد که امریکا زمینه فعالیت داعش در افغانستان را فراهم کرده است.

مجله امریکایی واشینگتن اگزماینر اخیرا در گزارشی اعلام کرد که اگر دولت افغانستان با طالبان به توافق برسد باز هم صلح در افغانستان برقرار نخواهد شد.

زیرا بیش از 20 گروه تروریستی از جمله نهضت اسلامی اوزبیکستان، القاعده، شبکه حقانی تحت رهبری طالبان با نیروهای امریکایی و دولت افغانستان در حال جنگ هستند.

قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان در واکنش به این موضوع اعلام کرد که رهبری جهاد در افغانستان در اختیار طالبان است و به جز گروه تروریستی داعش هیچ گروه دیگری در کشور حضور ندارد.

وی افزود: حضور گروه تروریستی داعش تنها به ولایت ننگرهار محدود می‌شود و نیروهای امریکایی و دولت افغانستان زمینه فعالیت برای داعش را مساعد می‌کنند.

سخنگوی طالبان تصریح کرد که هیچ جمعی تحت حمایت طالبان قرار ندارد زیرا آنها به هیچ گروه تروریستی از جمله داعش اجازه فعالیت در افغانستان را نمی‌دهند.

این در حالی است که مقامات کشورمان نیز بارها از حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان ابراز نگرانی کرده بود اما سخنگوی طالبان مقامات کشورمان و رسانه‌های غربی را به دروغ گویی متهم کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار