افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 29 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

واکنش سیاف به اختلافات ارگ و جمعیت

رسول سیاف

رسول سیاف از از رهبران پیشین جهادی افغانستان به اختلاف‎های به میان آمده میان ارگ و جمعیت اسلامی واکنش نشان داد.
آقای سیاف که روز جمعه ۸جدی۱۳۹۶ در یک سیمینار علمی سخنرانی می‎کرد به خبرنگاران گفت، در حال حاضر باید همه دست به دست هم دهند و افغانستان را از وضعیت کنونی بیرون کنند.

سیاف همچنان گفت، سلامت و آرامش افغانستان ایجاب تفاهم را می‎کند.

او افزود:

سلامت، عزت، حیثیت و آبروی ملک ایجاب این را می‎کند که از گپ‎های خورد و ریزه بگذریم، با هم دیگر تفاهم کنیم، دست برادری و دوستی بدهیم و کشور را از این وضعیت رقت بار بیرون ببریم، فعلاً وقت این کشمکش‎ها نیست، فعلاً فرصت این جنجال‎ها نیست، فعلاً وقت این است که همه دست به دست هم دهیم و کشور را از این حالت بکشیم و این گلیم غم را به لطف پروردگا از این ملک جمع کنیم.

سیاف این اظهارات را در حالی مطرح می‎کند که پس از اعلام منظوری استعفای عطا محمد نور از سوی ارگ، حزب جمعیت اسلامی گفته‎است که منظوری این استعفا یک جانبه بوده و مورد قبول آنان نیست.

این حزب گفته‎است، زمانی کناره گیری عطا محمد نور از ولایت بلخ پذیرفته خواهد شد که ارگ شرایط آنان را بپذیرد.

پیش از این معرفی فرهاد عظیمی به عنوان جانشین عطا محمد نور، سپردن چندین ولایت، وزارت و سفارت خانه به جمعیت اسلامی از شرایط جمیعت اسلامی برای کناره گیری عطا محمد نور از ولایت بلخ مطرح شده‎اند.

به دنبال منظوری استعفای آقای عطا محمد نور، آقای نور رییس اجرائیه را انتقاد کرده و گفته‎است، عبدالله عبدالله هشتاد درصد در منظوری استعفایش نقش داشته‎است.

اما عبدالله عبدالله این انتقادها را رد کرده گفته‎است، با منظوری این استعفا او و رهبری جمعیت اسلامی پیش از این توافق کرده بودند.

به تازه‎گی جمعیت اسلامی افغانستان می‎گوید، برای حل اختلاف‎های به میان آمده قرار است گفت و گو ها میان رهبری این حزب و حکومت آغاز شوند.

ارگ ریاست جمهوری تا حال در باره این گفت و گوهای احتمالی چیزی نگفته‎است.

 1. عبدلحفیظ کوهی :

  زند باد استاد محترم یگانه یگانه رحبر مجاهدین

 2. Ahmadoof Ahmadof :

  امروزاستاد محترم کشته شدکان حمله دیروز را شهدا خطاب کرد ولی فکرکنم فتواهای سالهای هفتاد خود را فراموش کرده.

 3. Sayed Masuod Sadat :

  آقای سیاف هیچ دست آوردی برای آرامی این کشور ندارد . بخواب با پول های دور جهاد .

 4. Mohammad Dawood Karimi :

  استاد خیلی جالب است که همه وقت از دولت انتقاد میکردی و در صحبت هایت بوی سقوط دولت میامد حالا چرا دولت را تقبح نمکنی و میانجی در بین با عدالتان و بی عدالتان میکنی این کار سیاست مدار مسلمان و صادق نیست دیگر جای تجارت و عاید نیست ملت به قهر است و تو بی طرف ماندی و همه وقت لاف میزدی که من مجاهد استم و از مجاهدین دفاع میکنم ههههههههه چی یک خاموشی را به خود اخطیار کردید خودت و تیمت و حالا که زور دولت نکشید ؟ باز میانجی و نصیحت گر شدی ؟ چی شد دفاع از مجاهدین؟ چی شد ملت ؟ کجاست ان دولت عاصد؟ ههههههههههه من شرمیدم ما با سواد استیم …؟؟

 5. اصیل امیری :

  خوګ کلان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار