افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 14 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

واکنش زاخیلوال به اظهارات اخیر شاهد خاقان عباسی

عمر زاخیلوال نماینده خاص اشرف غنی و سفیر افغانستان در اسلام‌آباد به اظهارات نخست وزیر پاکستان واکنش نشان داده است.

شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان روز گذشته اظهار داشت برای مبارزه موثر با گروه‌های تروریستی، کشورش ساخت حصار در سرحد با افغانستان را آغاز کرده و امیدوار است که دولت کابل نیز این روند را اجرایی کند.

نخست وزیر پاکستان همچنان به مقامات کشورمان پیشنهاد داد تا نیروهای سرحدی دو کشور، گشت‌های مشترک نظامی را در سرحدات مشترک انجام دهند.

عمر زاخیلوال نماینده خاص اشرف غنی و سفیر افغانستان در اسلام‌آباد به اظهارات نخست وزیر پاکستان واکنش نشان داده است.

وی به صدای‌امریکا گفت که پیشنهاد گشت مشترک نیروهای سرحدی و ساخت حصار در خط دیورند نشان می‌دهد که این کشور در مبارزه با تروریزم از حل واقعی مشکل یعنی نابود کردن مراکز امن تروریستی چشم پوشی می‌کند.

این دیپلومات ارشد تصریح کرد مشکل اساسی چگونگی سیاست پاکستان در قبال افغانستان است و ایجاد گشت مشترک همچنین ساخت حصار راه حل واقعی مشکلات دو کشور نیست.

نماینده خاص اشرف غنی داشت: ما به پاکستان گفته‌ایم که مشکل در جایی که شما حصار سرحدی می‌سازید وجود ندارد بلکه مشکل در کویته، پیشاور و سایر مکاتب دینی در این کشور است، جایی که مخالفان مسلح دولت کابل آموزش می‌بینند و رهبران آنها حضور دارند.

زاخیلوال افزود: اگر مقامات پاکستان در مبارزه با تروریزم جدی باشند به جای ایجاد حصار در سرحدات دو کشور در شهرهای خودشان مانع فعالیت‌های تروریستی علیه افغانستان شوند.

روز گذشته نخست وزیر پاکستان همچنین گفت که مخالفان مسلحی که علیه پاکستان می‌جنگند نیز در افغانستان پناه گرفته‌اند.

این در حالی است که اخیرا به علاوه امریکا و افغانستان کشورهای عضو گروه بریکس از جمله چین و روسیه نیز در اعلامیه ای مشترک از وجود گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان ابراز نگرانی کرده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار