افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اخبار, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 11 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

واکنش تند عبدالله عبدالله به سخنان اخیر حکمتیار

abdullah abdullah hekmatyar

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه در پیوند به سخنان اخیر آقای حکمتیار مبنی بر ایجاد تقاوت بین ولایت های کشور، واکنش نشان داد.

رییس اجراییه کشورمان در پیوند به صحبت های روز گذشته آقای حکمتیار واکنش نشان داد…

درحالی‌که گلبدین حکمتیار ، روز گذشته در ولایت خوست گفت که به برخی از ولایات جنوب‌شرقی در مقایسه با ولایات پنجشیر، بامیان و دایکندی سهم کمتری در دولت داده شده‌است، داکتر عبدالله عبدالله اما می‌گوید که نیاز است تا با قضایای کشور، مسوولانه برخورد شود.

داکتر عبدالله عبدالله گفت: چیزی‌که مانند زهر به سلامت کشورمان مضر تمام می‌شود، مسایلی تفرقه‌انگیز است. اگر این تفرقۀ قومی باشد، اگر این تفرقۀ مذهبی باشد، هیچ‌کدام از این‌ها به‌نفع افغانستان نیست و فقط دست دشمنان کشور را قوی می‌سازد.

او افزود: عنوان کردن مسایلی قومی، ولایتی را برعلیه ولایت دیگری تحریک کردن، هیچ‌کدامش هیچ‌کسی را به‌هیچ هدفی سالم و مثبت نمی‌رساند. امیدوارم که سیاسیون کشور با درک مسؤولیت دینی و مسؤولیت ملی خود، در این قسمت همیشه متوجه باشند.

او مهم‌ترین چیز را در شرایط کنونی، وحدت میان مردمان کشور می‌داند و می‌افزاید که تفرقه و اختلاف‌ها میان مردمان کشور، تنها به سود دشمنان کشور است.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، دیروز از آنچه که جزیره‎های مستقل قدرت در کشور می‌گوید، به‌شدت انتقاد کرده و افزوده‌است که این جزیره‎ها باید از بین بروند.

حکمتیار گفته‌است: ما امروز جزایر مستقل قدرت در کشور داریم؛ در ریاست‌ها و ولایت‌ها هرکسی‌که آمده‌است، آن‌جا برای خودش یک جزیرۀ قدرت ساخته‌است و این وضعیت باید خاتمه یابد.

به‌باور آقای حکمتیار، این جزیره‌های قدرت، فرصت را برای شماری از اقوام دیگر در افغانستان تنگ کرده و آنان را از حکومت دور ساخته‌اند.

آقای حکمتیار در برابر تصمیم اخیر ترمپ دربارۀ به‌رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت اسراییل، نیز واکنش نشان داده‌است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار